Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Cysterna z gazem w rowie blokowała autostradę A2

Warszawa

TVN24Cysterna leży na boku

Cysterna przewożąca propan-butan, jadąca A2 w kierunku Warszawy, przewróciła się w Łódzkiem. Ruch w kierunku stolicy został wstrzymany. Strażacy sprawdzali czy z ciężarówki nie ulatnia się gaz. Utrudnienia trwały do 4 nad ranem.

Ciężarówka przewróciła się na wysokości Dmosina (woj. łódzkie). - Na miejsce pojechało siedem zastępów straży pożarnej. Musieliśmy sprawdzić, czy doszło do rozszczelnienia, albo czy mogło do tego dojść - tłumaczył kpt. Arkadiusz Makowski z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi.Ze względów bezpieczeństwa ruch samochodów w kierunku Warszawy został wstrzymany. Samochody jadące w stronę Poznania mogły korzystać tylko ze skrajnego, prawego pasa.

Objazdami do stolicy

- Samochody jadące na zachód kierowaliśmy objazdami przez Stryków i Łyszkowice. Potem kierowcy mogli już spokojnie wrócić na A2 - tłumaczył asp. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.Najwięcej problemów mieli kierowcy, którzy jechali w kierunku Warszawy, tuż za ciężarówką. Utknęli w korku przed miejscem zdarzenia i musieli czekać na udrożnienie autostrady.

Kilka godzin utrudnień

- Płaszcz zbiornika nie został uszkodzony. To oznacza, że nie było ryzyka ulatniania się gazu - relacjonował w czasie akcji Makowski.- Ruch samochodów został wznowiony. Akcja przepompowywania gazu do zastępczej cysterny i podnoszenia uszkodzonego pojazdu trwała do 4.00 - poinformował w środę rano.

tvn24.pl//bż