Ciężkie popołudnie na ulicach. "Najgorzej w Śródmieściu"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKorki na Trasie Łazienkowskiej

Wtorkowe popołudnie i wieczór upływały pod znakiem sporych utrudnień w ruchu. Najpierw doszło do trzech zderzeń w newralgicznych punktach miasta, później zaczęły się korkować ulice w centrum.

- Po całym mieście jeździ się wyjątkowo trudno, ale najgorzej jest w Śródmieściu - relacjonował o godz. 19 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowcy utknęli w korku na Trasie Łazienkowskiej w kierunku Pragi, w Al. Ujazdowskich w stronę centrum, na ul. Marszałkowskiej pomiędzy placem Konstytucji a rondem Dmowskiego. - Stoją też Al. Jerozolimskie od ronda Czterdziestolatka do rondo Waszyngtona - informował Węgrzynowicz.

Z utrudnieniami kierowcy musieli liczyć się również ok. godz. 15-16. Wszystko przez zderzenia, do których doszło w trzech miejscach.

Utrudnienia na Siekierkowskiej

Do kolizji doszło na Trasie Siekierkowskiej na wysokości sanktuarium przy ulicy Gościniec w kierunku Mokotowa. – Zderzyły się trzy samochody - mówiła Agnieszka Hamelusz z biura prasowego stołecznej policji.

Jak zaznaczył reporter tvnwarszawa.pl, trasa w kierunku Czerniakowskiej korkowała się już od węzła Marsa. – W drugą stronę korek sięgał ulicy Czerniakowskiej, bo kierowcy przyglądają się miejscu zdarzenia - tłumaczył Węgrzynowicz.

Po godz. 16 strażacy udrożnili ruch w miejscu kolizji.

Jak poinformowali internauci tvnwarszawa.pl przed godz. 17, ogromny korek tworzył się jeszcze od węzła Marsa w kierunku Mokotowa, a także na Wale Miedzeszyńskim.

Zderzenie na Trasie Siekierkowskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Zderzenie przy moście Poniatowskiego

To nie były jedyne utrudnienia. Do kolejnego zderzenia doszło przy wjeździe na most Poniatowskiego z Wisłostrady w kierunku Pragi. - Wisłostrada stanęła w korku w obu kierunkach - mówił Węgrzynowicz.

- Zderzyły się cztery samochody: toyota, fiat, renault i volvo - wyjaśniała Hamelusz. - Dwie osoby zostały ranne. Jedna trafiła do szpitala - dodaje.

Jak informowała policja, korki tworzyły się również na moście w stronę Pragi.

Zderzenie przy Łopuszańskiej

Utrudnienia były też w rejonie ulicy Łopuszańskiej i Al. Jerozolimskich. - Tam doszło do zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego - informował Węgrzynowicz.

Jak informowała policja, jeden pas ulicy Łopuszańskiej został wyłączony w kierunku Al. Jerozolimskich.

- Zablokowany prawy pas. Ogromny korek. Sięga minimum al. Krakowskiej - informowała ok. 16.30 Sylwia Starzyńska, reporterka tvnwarszawa.pl.

Sytuację na Trasie Siekierkowskiej sprawdzaliśmy również we wtorek rano. Okazuje się, że mimo otwarcia metra, ten rejon nadal się korkuje:

Korki na Trasie i na wjeździe z Wału Miedzeszyńskiego
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran