Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Ciężarówka zgubiła glinę i piasek. "Szpadlami rozbijają większe kawałki"

  Ulice

  Z ciężarówki wysypała się glina i piasekLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/3

  Z ciężarówki wysypał się piasek i glina, w tym bardzo duże bryły. Były bardzo duże utrudnienia na Wisłostradzie i części Powiśla.

  Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Na skrzyżowaniu Dobrej z Karową z ciężarówki wysypało się co najmniej pół tony gliny i piasku. Materiał leży na jezdni, blokuje Karową i w dużej mierze również Dobrą - opisywał.

  Kolejny duży kawałek gliny leżał na Wisłostradzie, na wysokości Karowej. Tam utworzył się też duży korek. - Dwa pasy w kierunku Mokotowa są zablokowane, można przejechać tylko jednym skrajnie lewym - ostrzegał Marcinczak.

  Jak ustalił nasz reporter, kierowca ciężarówki nawet nie zauważył, że zgubił część ładunku. - Pojechał dalej, choć na jezdni widać, że ładunek się cały czas wysypywał. Po śladach łatwo dotrzeć w miejsce budowy, do której zmierzała ciężarówka - przekazał Marcinczak.

  I oszacował, że gliniana bryła, która spadła na jezdnię, waży co najmniej 200 kg. - Służby szpadlami rozbijają te duże kawałki na mniejsze, ale nie idzie to zbyt szybko. Od jakiś 10 minut siłują się z rozbiciem tego glinianego "głazu" - relacjonował.

  mp/r