Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

TVN Warszawa | Ulice

Dwie ciężarówki i auto osobowe zderzyły się na krajowej "50". Jedna osoba nie żyje

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Śmiertelny wypadek na DK50 w Chudolipie
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na DK50 w Chudolipiu

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Chudolipie w powiecie żyrardowskim. Kierowca samochodu osobowego zginął w wyniku zderzenia z dwoma ciężarówkami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 58-latek wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Jezdnia została zablokowana w obu kierunkach.

Do zderzenia doszło na odcinku krajowej "50" pomiędzy Mszczonowem a Grójcem. Jak przekazała nam Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło po godzinie 12. Zastrzegła jednak, że policjanci wyjaśniają na miejscu okoliczności sprawy i więcej informacji, będzie mogła przekazać wkrótce.

O szczegółach opowiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie. - W wypadku zginął kierowca samochodu osobowego. Jego pasażerka trafiła do szpitala - poinformował Jarosław Belina. Jak dodał, dwa zastępy straży pożarnej zabezpieczają obecnie miejsce wypadku na czas czynności policji i prokuratora. 

Droga została zablokowana. Objazd został wyznaczony przez drogę wojewódzką numer 876 przez Grójec. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegała, że utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny 15.00.

Policja: kierowca seata wyprzedzał w miejscu niedozwolonym

Po południu Aleksandra Calik z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą Radomiu przekazała, że ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący seatem 58-letni mężczyzna wyprzedzał samochód ciężarowy w niedozwolonym miejscu, na podwójnej ciągłej, i zderzył się czołowo z inną ciężarówką nadjeżdżającą z przeciwka. - 58-letni kierowca seata zginął na miejscu mimo podjętych czynności medycznych - powiedziała Calik.

Razem z mężczyzną seatem podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich nie odniosła obrażeń. Druga, w wieku 24 lat, została ranna i trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowcy ciężarówek byli trzeźwi. 

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości