Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Chomiczówkę opanowali biegacze

Warszawa

InfouliceTrasa biegów

Bielany zostały opanowane przez biegaczy. Zmierzyli się na dwóch dystansach: na 15 kilometrów - o puchar Chomiczówki i na 5 kilometrów - o puchar Bielan. Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami.

O godzinie 10.00 wystartowali walczący o puchar Bielan. O 11.00 - zawodnicy biegu głównego.

Obydwa biegi start i metę miały na ul. Nerudy. Trasa wiodła chodnikiem po wschodniej stronie ul. J. Conrada, a następnie ulicami: Bogusławskiego, Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, znowu J. Conrada (chodnik po stronie północnej), Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową i Aspekt do mety na ul. Nerudy.

Na czas biegu ulice te były całkowicie wyłączane z ruchu. Autobusy linii 114, 116, 121, 180, 203 i 409 jeździły trasami objazdowymi.

Pobiegną już po raz 24

Bielańskie biegi zimowe na dobre wpisały się w kalendarz dzielnicy. Zmagania o puchar Chomiczówki odbyły się w tym roku już po raz 24. Mimo niełatwych często warunków atmosferycznych zawsze cieszą się one dużą popularnością. Na mecie zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek i pamiątkowe medale.

W ubiegłym roku, w biegu na 15 km najlepszy okazał się Błażej Brzeziński, zaś dystans 5 km najszybciej pokonał Arkadiusz Gardzielewski.

W niedzielę odbędzie się również 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz ostatnie przygotowania:

Odliczanie godzin do finału
TVN24

kw/pm/mś