Chomiczówkę opanowali biegacze

Warszawa

InfouliceTrasa biegów

Bielany zostały opanowane przez biegaczy. Zmierzyli się na dwóch dystansach: na 15 kilometrów - o puchar Chomiczówki i na 5 kilometrów - o puchar Bielan. Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami.

O godzinie 10.00 wystartowali walczący o puchar Bielan. O 11.00 - zawodnicy biegu głównego.

Obydwa biegi start i metę miały na ul. Nerudy. Trasa wiodła chodnikiem po wschodniej stronie ul. J. Conrada, a następnie ulicami: Bogusławskiego, Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, znowu J. Conrada (chodnik po stronie północnej), Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową i Aspekt do mety na ul. Nerudy.

Na czas biegu ulice te były całkowicie wyłączane z ruchu. Autobusy linii 114, 116, 121, 180, 203 i 409 jeździły trasami objazdowymi.

Pobiegną już po raz 24

Bielańskie biegi zimowe na dobre wpisały się w kalendarz dzielnicy. Zmagania o puchar Chomiczówki odbyły się w tym roku już po raz 24. Mimo niełatwych często warunków atmosferycznych zawsze cieszą się one dużą popularnością. Na mecie zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek i pamiątkowe medale.

W ubiegłym roku, w biegu na 15 km najlepszy okazał się Błażej Brzeziński, zaś dystans 5 km najszybciej pokonał Arkadiusz Gardzielewski.

W niedzielę odbędzie się również 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz ostatnie przygotowania:

Odliczanie godzin do finału
TVN24

kw/pm/mś