Auto dostawcze zderzyło się z ciężarówką na DK79. Jedna osoba zginęła

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na DK79 pod Piasecznem (30.11.2022)
Śmiertelny wypadek na DK79 pod Piasecznem (30.11.2022)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
dk79

Śmiertelny wypadek na krajowej 79 pod Piasecznem. W zderzeniu samochodu ciężarowego z autem dostawczym zginęła jedna osoba. Bus przewrócił się na bok, a jego kierowca został zakleszczony w rozbitej kabinie. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydostać go z wraku. Trasa była zablokowana.

Do wypadku doszło po godzinie 5 na odcinku drogi krajowej numer 79 między Piasecznem a Górą Kalwarią. Na wysokości miejscowości Chojnów samochód ciężarowy zderzył się z dostawczym. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że mercedes sprinter zjechał z nieustalonych przyczyn na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym scania - poinformowała Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. - Jeden z kierowców zmarł na miejscu. Drugi został przetransportowany do szpitala - dodała.

Jak przekazał nam Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, w wyniku zderzenia samochód dostawczy przewrócił się na bok. - Wewnątrz uwięziony został kierowca. Strażacy uwolnili go i przekazali pod opiekę ratowników medycznych - opisywał.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Z ustaleń policji wynika, że śmierć w wypadku poniósł 29-letni kierowca auta dostawczego. Do szpitala trafił natomiast 60-letni kierowca ciężarówki.

Utrudnienia w ruchu

Na miejscu pracowały służby. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności wypadku. Droga była zablokowana w obu kierunkach. - Policjanci wyznaczyli objazdy. Apelujemy do kierowców o ostrożność - zaznaczyła Gąsowska.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że utrudnienia potrwają co najmniej do godziny 8. Kierowcy musieli jednak uzbroić się w cierpliwość. Około godziny 8.15 rzeczniczka piaseczyńskiej policji przekazała nam, że na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który ma usunąć uszkodzone pojazdy.

Chwilę przed 9.30 policja podała, że ruch został wznowiony w obu kierunkach.

Do wypadku doszło na DK79 w miejscowości ChojnówGoogle Maps

Informowaliśmy także o śmiertelnym potrąceniu na pasach na Cybernetyki:

Śmiertelne potrącenie pieszej na Cybernetyki
Śmiertelne potrącenie pieszej na Cybernetyki Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości