Ulice

Chodnikiem, tuż przy ścianie budynku. Niebezpieczne manewry

Ulice

Niebezpieczne manewry na Krasińskiego 18
WitekNiebezpieczne manewry na Krasińskiego 18

Film obrazujący niebezpieczne manewry kierowcy otrzymaliśmy od czytelnika. Biała toyota stoi na środku chodnika, po czym nagle rusza i przejeżdża wzdłuż budynku, także po chodniku.

Autor filmu opowiedział nam, jak wyglądała sytuacja, którą nagrał na ul. Krasińskiego, na wysokości numeru 18. Tłumaczył, że stał za samochodem, nie po to, by go zastawić, ale dlatego, że chciał nagrać zachowanie kierowcy toyoty.

Rajd po chodniku

Mieszkaniec zaznacza, że podszedł do auta i starał się porozmawiać z kierowcą, ale ten ruszył i przejechał po chodniku obok budynku.

Czytelnik podkreśla jednak, że takie zdarzenie miało miejsce po raz pierwszy. Natomiast jego zdaniem główny problem polega na tym, że przy przejściu na Krasińskiego powinny powstać barierki, aby samochody nie mogły tam parkować i ograniczać widoczności kierowcom oraz pieszym.

Obiecane barierki

Czytelnik alarmuje, że brak barierek przy przejściu dla pieszych na Krasińskiego 18 sprawia, że samochody, które stoją tuż obok ograniczają widoczność, co stwarza spore niebezpieczeństwo. Dlatego mieszkańcy starają się o to, by rzeczone słupki się tam pojawiły.

- Parkowanie przed przejściem jest notoryczne. Systematycznie zgłaszamy to ze znajomymi, aby poprawiono bezpieczeństwo w tym miejscu - powiedział. Czytelnik przekazał nam także, że do Zarządu Dróg Miejskich trafiła w tej sprawie interpelacja. - Mocno nas ignorują mając bezpieczeństwo innych w nosie - twierdzi mieszkaniec.

Interpelacja, o której donosi internauta wpłynęła do ZDM-u 18 lipca tego roku, ZDM poinformował w nim, że barierki przy Krasińskiego 18 zostaną ustawione. Niestety w odpowiedzi zabrakło informacji kiedy to nastąpi.

Rzecznik ZDM-u Mikołaj Pieńkos przekazał nam, że projekt czeka na zatwierdzenie. "Projekt słupków został wykonany i czeka na zatwierdzenie przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu. Po zatwierdzeniu skierujemy go do realizacji" - przekazał.

mp /

Pozostałe wiadomości