Ulice

Chmielna: kierowca audi potrącił pieszą na deptaku

Ulice

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUlica Chmielna (zdjęcie archiwalne - ilustracyjne)

Kobieta została potrącona na Chmielnej - na tym odcinku ulicy, który jest deptakiem. - Piesza została przewieziona do szpitala - poinformowała policja.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14 między Nowym Światem a Bracką. - Kierowca osobowego audi potrącił pieszą - powiedziała nam Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

- Kierowca był trzeźwy. Kobieta trafiła do szpitala - poinformowała policjantka. I dodała, że wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajmie się Komenda Rejonowa w Śródmieściu.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała "Gazeta Stołeczna".

Deptak tylko z nazwy

Ulica Chmielna to deptak, ale głównie w teorii. Praktycznie każdego dnia wjeżdżają i parkują na niej dziesiątki samochodów - zarówno osobowych, jak i dostawczych. O problemach tej ulicy często piszemy na naszym portalu.

Formalnie mogą wjeżdżać tylko określone grupy, np. niepełnosprawni, mieszkańcy czy pojazdy zapewniające zaopatrzenie do lokali użytkowych (choć ci ostatni jedynie w określonych godzinach). Pierwszeństwo powinni mieć tam piesi. W praktyce jednak często muszą mieć się na baczności, by nie zostać potrąconym - tak jak piesza poszkodowana w czwartkowym wypadku.

Problemy na Chmielnej
Problemy na ChmielnejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kw/pm

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości