Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Chłodna bryza o poranku". Tramwaj z uszkodzonymi drzwiami

Warszawa

Tramwaj raczej starej daty, ale klimatyzacja została zapewniona - właśnie tak wyglądała poranna podróż Reportera 24 jednym z tramwajów w Warszawie. Uszkodzone drzwi za nic nie chciały się zamknąć, stając się tym samym sporą atrakcją dla pasażerów. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24 od Piotra Harwasa, który podkreśla, że chłodna bryza o poranku mimo, że w niebezpiecznych okolicznościach, okazała się zabawnym incydentem.

Chwilę po godzinie 8 nasz Reporter 24 wsiadł do jednego z tramwajów. Nie spodziewał się jednak, że jego podróż w kierunku centrum stolicy przebiegać będzie w tak niecodziennych okolicznościach. Na nagraniu widzimy, że uszkodzone drzwi za nic nie chcą się zamknąć. Co chwila otwierają się, by po chwili z hukiem próbować się zamknąć.

- W tramwaju nie było dużo pasażerów. Jednak ci, którzy znaleźli się w środku mieli niemałą atrakcję. Miło się jechało, bo dzięki otwartym drzwiom było chłodno, chociaż mimo wszystko niebezpiecznie - powiedział Piotr Harwas.

Niektórzy wysiadali

Reporter 24 relacjonował, że część pasażerów, przestraszona zaistniałą sytuacją, wysiadała na najbliższych przystankach. - Znaleźli się również odważni, którzy próbowali domknąć uszkodzone drzwi - powiedział nasz rozmówca.

Gdy Reporter 24 wysiadł z tramwaju, chciał o wszystkim poinformować motorniczego. - Rzecz się działa w drugim wagonie. Nie zdążyłem podbiec do kabiny motorniczego. Zdążył już ruszyć - podsumowuje Piotr Harwas podkreślając, że nie obwinia prowadzącego pojazd.

Motorniczy nie wiedział

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Tramwajów Warszawskich, Michała Powałkę. - Rzeczywiście tramwaj uległ awarii i jechał z uszkodzonymi drzwiami. Motorniczy nie wiedział o usterce więc kontynuował jazdę. Jednak gdy tylko zorientował się, że drzwi się nie zamykają, natychmiast odstawił pojazd do punktu monterskiego, a tam drzwi zostały zablokowane - powiedział rzecznik.

Wkrótce drzwi mają zostać naprawione. Powałka dodał, że podobne sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Zaznaczył również, że jeśli tylko zobaczymy podobne sytuacje, natychmiast o usterce należy poinformować motorniczego.