Chciał ominąć korek, pojechał pasem zieleni

Warszawa

Pudel457 / Kontakt24Wyprzedzanie po trawniku na Wawelskiej

Niecierpliwy kierowca forda postanowił ominąć korek, jadąc po trawniku. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Warszawa jest 21. najbardziej zakorkowanym miastem na świecie. Z najnowszego raportu wynika, że statystyczny kierowca ze stolicy spędza w korkach ponad tydzień w skali roku. Wielu osobom brakuje w takich momentach cierpliwości. Niektórzy szukają wtedy drogi ucieczki z korka, nie zawsze jednak pamiętają przy tym o zasadach ruchu drogowego.

"Postanowił pojechać sobie trawnikiem"

Przykładem takiej sytuacji jest nagranie, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zostało zarejestrowane na Wawelskiej. Jego autor jechał w kierunku Dworca Zachodniego. Zatrzymał się w okolicy gmachu Ministerstwa Środowiska. Przed nim stał sznur aut oczekujących na przejazd przez rondo przy pomniku Lotnika.

- Zobaczyłem przed sobą samochód, którego kierowca, chcąc ominąć korek, postanowił pojechać sobie trawnikiem - relacjonował pan Dariusz.

Kierowca forda zjechał z lewego pasa jezdni i ruszył w stronę ronda po pasie zieleni. Od Pomnika Lotnika dzieliło go około 300 metrów.

"Widać błoto i ślady opon"

Podczas rozmowy telefonicznej autor nagrania przyznał, że wątpi, aby sytuacja była jednorazowa. - W tym miejscu widać, że niejedna osoba musiała tamtędy przejeżdżać - powiedział pan Dariusz. - Widać było błoto i ślady opon - opisywał.

Przyznał, że nie zawiadomił o zdarzeniu policji i nie planuje tego robić.

kk/b