Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Chaos na rondzie Dmowskiego przez zepsutą sygnalizację

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plNie działa sygnalizacja na rondzie Dmowskiego

Zepsute światła na rondzie Dmowskiego spowodowały chaos komunikacyjny. Tramwaje były kierowane na objazdy.

Niedziałająca sygnalizacja sparaliżowała ruch na rondzie Dmowskiego, autobusy i samochody stały w korkach, tramwaje jeździły objazdami.

Utrudnienia zaczęły się w popołudniowym szczycie. Sygnalizacja nie działała już od około 16. Wieczorem korków już nie było, ale światła wciąż nie działały - przekazała nam o 21 Magdalena Bieniak z biura prasowego KSP.

Drogowcy skończyli prace po godzinie 22, wtedy wszystko wróciło do normy.

"Panuje chaos"

O utrudnieniach na rondzie Dmowskiego ostrzegał nasz reporter. - Migają żółte światła, na skrzyżowaniu panuje chaos. Stoją tramwaje i samochody - podawał po 16 Węgrzynowicz.

Jak około 17 przekazała Magdalena Bieniak, ruchem kierowała policja. - Nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia - dodała. Dodatkowo na komfort jazdy wpływał padający od rana śnieg, który ograniczał widoczność i powodował, że ulice były śliskie.

Tramwaje na objazdach

Po 18, przez około pół godziny, tramwaje były kierowane na trasy objazdowe. Jak wyjaśniał Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich, było to związane z niedziałająca sygnalizacją.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał o utrudnieniach w kursowaniu linii 7, 9, 22, 24 i 25 w rejonie przystanku Centrum w kierunku mostu Poniatowskiego.

Nie działa sygnalizacja na rondzie Dmowskiego | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Nie działa sygnalizacja na rondzie Dmowskiego | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Nie działa sygnalizacja na rondzie Dmowskiego | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Od rana pada śnieg:

Korki na S8 po opadach śnieguMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

mp