CBA zatrzymało urzędnika od dróg i kierownika przychodni

Warszawa

cba.gov.plCBA bada sprawę ustawiania przetargów

Agenci z warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób. Wśród nich są urzędnik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie i kierownik miejskiej przychodni zdrowia w Ząbkach. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem w sprawie ustawiania przetargów o wartości blisko dwóch milionów złotych.

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz siedziby dwóch firm. Zabezpieczyli też dokumenty w przychodni zdrowia w podwarszawskich Ząbkach oraz w jednym z wydziałów Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w tej sprawie m.in. przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez prywatną firmę i przekazywania istotnych informacji dotyczących zamówień publicznych.

"Mam siedem tysięcy urzędników"

Na tym etapie śledztwa chodzi o zamówienie dotyczące dobudowania do przychodni w Ząbkach dźwigu dla osób niepełnosprawnych wartości blisko 300 tysięcy złotych. W przypadku ZDM śledczy badają przebieg postępowań dotyczących trzech przetargów, dotyczących m.in. ochrony fizycznej, utrzymania czystości oraz usługi administrowania wind w tunelu dla pieszych na Trasie W-Z. Ich wartość przekroczyła w sumie 1,6 miliona złotych.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiego CBA trafią do stołecznej prokuratury okręgowej, tam usłyszą zarzuty. - Mam siedem tysięcy urzędników i czasem tak się zdarza, że wśród tych siedmiu tysięcy są osoby, które nie są uczciwe, ale to się okaże w momencie, kiedy zostanie postawiony zarzut - skomentowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O STYCZNIOWYCH ZATRZYMANIACH WŁADZ PUŁTUSKA:

CBA o zatrzymaniach władz Pułtuska
cba.gov.pl

PAP/kk/mś/b