Buspasem z lotniska na stadion

Warszawa

Buspas na Euro | ZDM
Buspasem na Żwirkach | Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Buspas na Euro | ZDM
Buspasem na Żwirkach | Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Buspas na Euro | ZDM
Buspasem na Żwirkach | Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl

Duże ułatwienia szykują się dla tych, którzy w czerwcu będą podróżowali komunikacją miejską trasą z i na lotnisko Chopina. Na Żwirki i Wigury, w obu kierunkach, zostanie wydzielony buspas. W połączeniu z buspasem w Jerozolimskich ma zapewnić szybki dojazd do narodowej areny.

Przygotowania do Euro w Warszawie, także na ulicach.

- Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zaczął malować nowy buspas na Żwirki i Wigury. Nowa organizacja ruchu ma być wdrożona 8 czerwca – mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

- Rozpoczeliśmy malowanie od lotniska i idziemy dalej, w kierunku pl. Zawiszy. Pogoda niestety nie sprzyja takim pracom, ale czasu jest mało, więc ZRiKD, nawet podczas deszczu, ma ustawić np. znaki informacyjne - precyzuje.

Całą dobę albo nie

Pas dla autobusów będzie obowiązywał w obu kierunkach i biegł od 17 Stycznia do Pomnika Lotnika i dalej: ul. Krzyckiego, Raszyńską aż do pl. Zawiszy.

Dalej pojazdy komunikacji miejskiej, licencjonowane taksówki i pojazdy UEFA będą mogły przejechać istniejącym buspasem w Al. Jerozolimskich aż do Stadionu Narodowego.

- Miejski Inżynier Ruchu nie podjął jeszcze decyzji, czy buspas w al. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał cały czas czy tylko w godzinach meczowych - mówi Sobieraj. - Chodzi nam głównie o to, aby kibice szybko przemieścili się do strefy kibica czy stadion - dodaje.

Jak mówi, oznakowanie ma zniknąć po mistrzostwach, 1 lipca.

Organizacja ruchu
Urząd Miasta

as/mz