Budują zjazd z mostu Grota. Na miesiąc zamkną jezdnię

um / facebook.plBudowa na węźle Modlińska

Kierowcy nie odpoczną od zmian na Trasie AK. W środę wieczorem drogowcy planują wprowadzić kolejne. Tym razem wyłączona z ruchu zostanie jezdnia prowadząca z węzła Modlińska w kierunku Bródna. Utrudnienia potrwają miesiąc. Ze zmianami w organizacji ruchu kierowcy będą musieli liczyć się też na Grzybowskiej.

Jak informuje miasto, w środę, w godzinach nocnych, wyłączona zostanie jezdnia boczna (tzw. zbiorczo-rozprowadzająca), którą z mostu Grota-Roweckiego jedzie się w stronę Bródna.

Na jezdni głównej w tym kierunku czynne będą dwa pasy ruchu oraz trzeci, który będzie służył do zjazdu na dalszy odcinek jezdni bocznej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że przystanek autobusowy w kierunku Bródna i Marek, zostanie przesunięty na jezdnię główną, ale znajdzie się na tej samej wysokości, co dotychczasowy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, przystanek obowiązuje jako stały dla autobusów linii 112, 114, 118, 132, 156, 186 i 414 oraz jako "na żądanie" dla autobusów linii N02.

Utrudnienia związane są z budową estakady zjazdowej z mostu na Modlińską.

Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do 23 maja tego roku.

Roszady na węźle ModlińskaUM

Dwa lata wielkiej przebudowy

W październiku 2013 roku rozpoczęła się przebudowa Trasy AK (od węzła Modlińska do węzła Powązkowska) wraz z mostem Grota-Roweckiego do parametrów drogi ekspresowej S8.

Tym samym most stał się najszerszą przeprawą w Polsce. Wciąż jednak kierowcy mogą korzystać tylko z jego połowy.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik tego roku.

Zobacz z lotu ptaka przebudowywany most Grota-Roweckiego:

Widok na most Grota
Widok na most GrotaKontakt24

Zmiany na Grzybowskiej

Ponadto od poniedziałku, 27 kwietnia zwężona będzie ul. Grzybowska przy skrzyżowaniu z ul. Wronią. Utrudnienie związane są z budową sieci ciepłowniczej. Prace budowlane zostały podzielone na dwa etapy. Od 27 kwietnia do 18 maja wyłączony z ruchu będzie prawy pas ul. Grzybowskiej od ul. Wroniej do przystanku autobusowego (w kierunku ul. Towarowej).

W tym czasie wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w ul. Wronią dla jadących od ul. Towarowej. W drugim etapie, od 19 do 28 maja, zamknięty zostanie wlot ul. Wroniej (od strony ul. Chłodnej). W tym czasie nie będzie możliwości skrętu z ul. Grzybowskiej w ul. Wronią w kierunku ul. Chłodnej, ani przejechania przez skrzyżowanie z ul. Wronią. Dojechać do ul. Chłodnej można ul. Towarową.

su/lulu

Źródło zdjęcia głównego: um / facebook.pl

Pozostałe wiadomości