Budują tunel w Miedzylesiu. Asfalt już zdarty


Budowa tunelu pod torami w Międzylesiu idzie pełną parą. Na Zwoleńskiej pojawił się już ciężki sprzęt. Drogowcy zdarli też część asfaltu z Mrówczej.

Zwoleńska jest zamknięta na odcinku od Patriotów do Rogatkowej. Wykonawca usunął nawierzchnię asfaltową i rozpoczął przebudowę podziemnych instalacji. To prace, które trzeba wykonać przed rozpoczęciem przebudowy ulic i budową tunelu pod torami kolejowymi na Patriotów. Na miejscu budowy jest już ciężki sprzęt. W ziemię wkopano też pierwsze betonowe studnie. Prace trwają też na Mrówczej przy skrzyżowaniu ze Zwoleńską. Drogowcy zerwali tam asfalt. Trwa przebudowa instalacji wodociągowych i gazowych.

Zamknięte skrzyżowanie i objazdy

Drogowcy wyłączyli z ruchu skrzyżowanie ul. Zwoleńskiej z Mrówczą. Ponadto, samochody nie przejadą również ul. Mrówcza na odcinku koło 150 metrów po obu stronach od skrzyżowania ze Zwoleńską. Drogowcy wytyczyli objazdy.

Prace na tym etapie mają zakończyć się do końca roku.

Budowa tunelu w MiędzylesiuUM Warszawa

Kolejne zmiany w kwietniu

W kwietniu kierowcy muszą przygotować się na kolejne zmiany. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, rozpocznie się wtedy kolejny etap prac, który obejmie ul. Żegańską od ul. Patriotów do Pożaryskiego. Prace w tym rejonie potrwają około 18 miesięcy.

Inwestycja za 87 mln zł

O tej budowie mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, kosztować ma 87 mln złotych. Prace obejmą nie tylko przebudowę obecnych skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

WIĘCEJ O TUNELU PRZECZYTACIE TUTAJ

Z powodu budowy tunelu i podziemnych przejść trzeba wyciąć znajdujące się w okolicy drzewa i rozebrać sześć budynków.

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

Z kolei na działce przy ulicy Żegańskiej 2d doszło do awantury pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami.

Zamknięta ul. Zwoleńska
Zamknięta ul. ZwoleńskaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości