Budują trybuny, wyłączają ulice. Przygotowania do Rajdu Barbórki

Warszawa

www.infoulice.um.warszawa.pl53. Rajd Barbórka

W najbliższą sobotę odbędzie się 53. Rajd Barbórka wraz z Kryterium Asów. Sportowe emocje gwarantowane, jednak mieszkańcy muszą spodziewać się utrudnień.

W tegorocznym rajdzie na liście znalazło się 89 załóg. W sobotę kibice będą mogli zobaczyć rajdowców na specjalnych odcinkach:Torze Służewiec w godz. 8 - 9.50 i 11 - 13.10;PGE Narodowy, w godz. 9 - 10.50 i 12.20 - 14.10; Autodromie Bemowo, w godz. 10.20 - 12.10 i 13.40 - 15.30.

Na ulicy Karowej w godz. 18 - 20.50 wystartuje Kryterium Asów. Na tym ostatnim odcinku kierowcy będą walczyć o tytuł Króla Karowej.

Wyłączenie ulic

W związku z budową i rozbiórką trybun, która rozpoczęła się we wtorek, wyłączona z ruchu jest ul. Furmańska na odcinku od ul. Karowej do wjazdu na parking. Utrudnienia potrwają do 16 grudnia do godz. 24. Kierowcy powinni spodziewać się utrudnień również na ul. Karowej, na odcinku od ul. Dobrej do ul. Browarnej, od czwartku do 14 grudnia godz. 14.

Organizacja rajdu spowoduje wyłączenie z ruchu (te utrudnienia potrwają od piątku od godz. 21 do niedzieli do godz. 24):

Ul. Furmańskiej, od wjazdu na parking do ul. Bednarskiej;
Ul. Karowej, od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Browarnej;
Ul. Browarnej, od ul. Karowej do ul. Oboźnej;
Ulice: Gęsta, Wiślana, Lipowa i Radna pomiędzy ul. Browarną a ul. Dobrą.

53. Rajd Barbórka
www.infoulice.um.warszawa.pl

Historyczne, rajdowe samochody

W sobotę rozegrana zostanie także Barbórka Legend, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem rajdowych fanów. To jedna z niewielu okazji, by na własne oczy zobaczyć tak wiele, historycznych samochodów, które rajdowe trasy pokonywały lata temu. Prawdziwi koneserzy będą mogli obserwować rywalizację takich legend, jak choćby Renault 5 Turbo, Lancia Delta Integrale, Porsche 911 S.C. czy Toyota Corolla GTI.

Zobacz przygotowania przed 52. Rajdem Barbórka:

Przygotowania przed Rajdem Barbórka
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ło/sk