Budują rondo, objazdy na Bemowie

Warszawa

ZTMUtrudnienia w komunikacji miejskiej na Bemowie

Pięć linii dziennych oraz dwie nocne pojadą objazdami na Bemowie. Wszystko w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Radiowej i Kaliskiego. Utrudnienia potrwają do kwietnia.

W czwartek o 23.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Radiowej z Kaliskiego. Powodem utrudnień jest budowa ronda na tym skrzyżowaniu.

Na Radiowej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę granic miasta.

Nadal zamknięta dla ruchu będzie ul. Kaliskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Radiową i pomiędzy ul. Radiową a ul. Gąsiorowskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do kwietnia.

Objazd prowadzi ulicami: Kutrzeby – Kaliskiego – Thommego – Kunickiego – Ebro.

122, 154, 220, 410, 523 oraz N45 i N95122: w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA: skrócenie do przystanku RADIOWA-WAT 02 (obowiązuje jako krańcowy) – powrót: zawrotka na tymczasowym przejeździe przez pas zieleni na ul. Radiowej – Radiowa i dalej swoją trasą;154: w obu kierunkach od skrzyżowania ul. Kaliskiego i wjazdu na pętlę STARE BEMOWO: zawrotka przed pętlą STARE BEMOWO – Kaliskiego – postój na przystanku WAT 01 (obowiązuje jako krańcowy). Powrót: Kaliskiego i dalej swoją trasą;220: w kierunku krańca NOWE BEMOWO od skrzyżowania Radiowa/Kutrzeby: Kutrzeby – Kaliskiego – Thommego – Kunickiego – Ebro – Radiowa i dalej swoją trasą;410: w obu kierunkach od skrzyżowania Górczewska/Powstańców Śląskich: Górczewska – Lazurowa – Kocjana i dalej swoją trasą;523: w kierunku krańca STARE BEMOWO: skrócenie do przystanku RADIOWA-WAT 54 (obowiązuje jako krańcowy); w kierunku krańca PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA: RADIOWA-WAT 54 – zawrotka na tymczasowym przejeździe przez pas zieleni na ul. Radiowej – Radiowa i dalej swoją trasą;N45: w obu kierunkach od skrzyżowania Radiowa/Powstańców Śląskich: Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa i dalej swoją trasą;N95: w obu kierunkach od skrzyżowania Radiowa/Powstańców Śląskich: Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – Kocjana – Bolimowska – Spychowska – Hubala-Dobrzańskiego – GROTY – Hubala-Dobrzańskiego – Bolimowska – Kocjana – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – podjazd na przystanek OS.GÓRCZEWSKA 09 (na pętli) – Górczewska – Powstańców Śląskich – Radiowa i dalej swoja trasą.Linia zastępcza Z-5

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię Z-5, która będzie kursować na trasie:NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa – Kaliskiego – zawrotka przed pętlą STARE BEMOWO – Kaliskiego – WAT 01 (obowiązuje jako krańcowy) – Kaliskiego – Lazurowa – Górczewska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.Tramwaje linii 20 kursują według normalnych rozkładów. Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii 122, 410 i 523 zachowują ważność na całej długości trasy linii Z-5; bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii Z-5 zachowują ważność na całej długości trasy linii 122, 410 i 523.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY NA STRONIE ZTM

as/mz