Budują przedłużenie trasy tramwajowej, otwierają Światowida

Warszawa

Urząd MiastaZmiany na Białołęce

W niedzielę wieczorem na ulicę Światowida mają wrócić samochody. Nadal będzie trwała budowa przedłużenia trasy tramwajowej na Białołęce.

"Od niedzielnego wieczoru (25 września ok. godz. 22.00) przejezdna będzie ul. Światowida" – informuje urząd dzielnicy Białołęka. Na razie wjazd z ul. Światowida w Strumykową pozostanie jeszcze zamknięty, ale możliwy będzie skręt z ul. Światowida w Stefanika w kierunku wschodnim (w stronę ul. Odkrytej pozostanie zamknięty). Zamknięcie ulicy było konieczne w związku z budową przedłużenia trasy tramwajowej.

Najdłuższe zielone torowisko

Inwestycja obejmuje ul. Światowida od pętli Tarchomin Kościelny do ul. Strumykowej. Wykonane zostaną cztery perony przystankowe na skrzyżowaniach ulicy Światowida z ul. Ordonówny i Stefanika.Zostanie wybudowane torowisko o konstrukcji bezpodsypkowej z nawierzchnią trawiastą, a na skrzyżowaniach i przy przystankach z asfaltową. Na Białołęce będzie najdłuższe zielone torowisko w Warszawie – ok. 2,5 km. Ul. Światowida zostanie przebudowana na skrzyżowaniach, zmieni się także sieć chodników i dróg rowerowych.CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJI

ran

Tramwaj pojedzie wzdłuż ul. Światowida
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl