Ulice

Budują objazd tunelu

Ulice

Budują objazd tunelu
Marcin Gula / tvnwarszawa.plBudują objazd tunelu

Na Powiślu od rana toczą się prace. Powstaje nowy objazd zamkniętego od wtorku do odwołania w tunelu Wisłostrady.

Decyzja zatwierdzająca nową organizację ruchu zapadnie najprawdopodobniej w czwartek po południu. Ale już budowany jest przejazd na wysokości ulicy Jaracza, który połączy Wybrzeże Kościuszkowskie ze starym odcinkiem Wisłostrady, biegnącym przy Centrum Nauki Kopernik. Prace wykonuje konsorcjum budujące II linię metra.

- Pracownicy zrywają kostkę brukową - informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Przy ulicy Karowej powstał też łącznik, którym kierowcy przejadą z jednej nitki Wisłostrady, na drugą.

- Proponowana trasa objazdu w kierunku Mokotowa to ulice: Karowa, Browarna, Topiel, Kruczkowskiego i Ludna – mówi Tomasz Kunert rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. W przeciwnym kierunku kierowcy pojadą starą częścią Wybrzeża Kościuszkowskiego.

Wytyczne były w rezerwie

Projekt objazdów nie powstawał od nowa. – Miejski inżynier ruchu miał w rezerwie wytyczne na wypadek problemów w tunelu – mówi Kunert. Zostały one przekazane konsorcjum budującemu metro. Na ich podstawie został przygotowany projekt objazdów.

Utrudnienia na Wisłostradzie mogą potrwać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy - czytaj więcej.

wp/mz

Pozostałe wiadomości