Budują metro, zmiany na Bródnie. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Ulice

Urząd MiastaZmiany na Bródnie

Utrudnienia dla mieszkańców Bródna. Budowniczowie metra w nocy wyłączyli część ulicy Świętego Wincentego.

Zaprojektowany tunel podziemny będzie przebiegał pod częścią jezdni ulicy świętego Wincentego, dlatego w czasie prac konieczne było czasowe wyłączenie jej z ruchu. Jak potwierdza Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, fragment ulicy po południowej stronie skrzyżowania z Kondratowicza zamknięto w nocy z piątku na sobotę.

Tak jak dotychczas, kierowcy jadący od strony Głębockiej na skrzyżowaniu muszą skręcić w lewo, czyli w kierunku Młodzieńczej lub w prawo – wyłącznie do stacji paliw.

Z kolei jadący Kondratowicza od strony Młodzieńczej muszą skręcić w prawo, w stronę Trasy Toruńskiej.

Tak samo jadą autobusy komunikacji miejskiej.

Zamknięty chodnik i droga dla rowerów

Zmiany obejmą również jadących świętego Wincentego od strony Cmentarza Bródnowskiego, którzy mogą dojechać tylko do skrzyżowania, na którym można skręcić w lewo na parking za urzędem dzielnicy Targówek i dalej do 20 Dywizji Piechoty lub w prawo na drogę wewnętrzną przed osiedlem Zielone Zacisze. Dalej prosto, za skrzyżowanie, mogą pojechać tylko autobusy i pojazdy budowy – przed placem budowy, zostanie wytyczona zawrotka.

Zamknięto także chodnik i drogę dla rowerów po obydwu stronach świętego Wincentego. Wzdłuż placu budowy, po wschodniej stronie, wytyczono tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Jak zaznaczył ratusz, wykonawca budowy metra zobowiązał się, że 1 września przywróci ruch na Świętego Wincentego.

Zmiany w komunikacji miejskiej ZTM

Objazdy, linie zastępcze

W związku z robotami swoje trasy zmienią autobusy linii 112, 327 i nocnej N12, które zawrócą na świętego Wincentego przed placem budowy i tu będą miały przystanek końcowy.

Autobusy linii 120 oraz nocnej N11 jadą objazdem ulicami Kondratowicza, Młodzieńczą i Radzymińską.

Linia 126 kursuje ulicami: Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka, a 145 ulicami: Gilarska – Samarytanka – Jórskiego – Radzymińska.

Autobusy linii 240 z Głębockiej jadą prosto Trasą Toruńską do pętli Żerań FSO.

Kursowanie linii 412 jest zawieszone. Uruchomiono linię zastępczą Z12, kursująca na trasie: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – CH TARGÓWEK – Głębocka – Toruńska – parking – CH MARKI – parking – Marki: parking – Ząbki: parking – Radzymińska – Marki: Radzymińska – Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Ponadto, od 10 do 14 oraz od 17 do 19 czerwca będą kursowały autobusy zastępczej linii Z52, które ułatwią uczniom dojazd do Szkoły Podstawowej nr 52. Autobusy pojadą ulicami: CH TARGÓWEK – Głębocka – św. Wincentego – L. Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – K. Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – ŚW. WINCENTEGO.

Podpisanie umowy na budowę metraTVN24
wideo 2/4

kz/ran

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta