Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Ulice

Budowa przegrała z mrozem. Roboty ruszą w poniedziałek

Ulice

fot

Mieli pracować, ale mróz okazał się zbyt silny. Planowane na sobotni poranek zamknięcie skrzyżowania Zwoleńskiej i Traktu Lubelskiego zostało przesunięte na poniedziałek.

- Inżynier budowy poinformował nas, że w związku z panującymi temperaturami prace rusza dopiero 6 lutego. Wtedy też zostaną dokonane planowane zamknięcia – mówi tvnwarszawa.pl Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. Jak dodała, przy tak niskich temperaturach robotnicy mieliby problem z pracami ziemnymi.

Budują kolektor "W"

Przypomnijmy, chodzi o skrzyżowanie ulic Trakt Lubelski i Zwoleńskiej oraz Trakt Lubelski na odcinku do ulicy Kombajnistów. Zostaną one zamknięte w związku z budową kolektora ściekowego, który będzie obsługiwał wawerskie osiedla.

Mimo że drogi w ten weekend będą jeszcze przejezdne, kursuje już linia zastępcza Z-19 - porusza się między stacją PKP Wawer a Wałem Miedzeszyńskim. Jak informuje ZTM, objazdową trasą jeździ także 119. Natomiast linie 142 i 702 do poniedziłaku poruszają się na podstawowej trasie.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH I OBJAZDACH

Wodociągowcy walczą ze skutkami mrozu

Przez całą sobotę mróz dawał się we znaki w różnych częściach miasta.

- Przez ostatnie kilkanaście godzin mieliśmy 9 awarii wodociągowych. Dotknęły demokratycznie całej Warszawy. Pracowaliśmy we Włochach, w Śródmieściu, na Bielanach, Mokotowie, Bemowie, a także w Pruszkowie – poinformowała rano Marzena Wojewódzka. Do najpoważniejszej doszło wówczas na Wrzecionie, na ul. Kasprowicza, gdzie pękła duża 150-milimetrowa rura. Bez wody były trzy 4-piętrowe budynki oraz 10 sklepów. Prace zaczęły się nad ranem. Po godzinie 13.00 woda wróciła do kranów.

Wieczorem, po 18.00, wodociągowcy nadal mieli ręce pełne roboty. - Obecnie mamy dwie awarie na Bemowie, dwie w Śródmieściu, jedną na Bielanach, Mokotowie, dwie w Pruszkowie oraz jedną we Włochach - informowała wówczas Wojewódzka. - Ta ostatnia jest najbardziej poważna. Na ul. Leonidasa 40 pękła rura o średnicy 50 mm. Bez wody jest 31 domów jednorodzinnych, trzy warsztaty oraz dwie firmy - dodała zaznaczając, że trwa naprawa.

bako/mz