Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Jest umowa na zachodnią estakadę Marsa. "Prace zaczną się w ciągu dwóch miesięcy"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej
Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i RacławickiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Plany inwestycyjne drogowców na 2020 rok

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na budowę zachodniej estakady na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej - poinformował ratusz.

- Inwestycja potrwa 20 miesięcy, a koszt robót to 57 122 000 zł. Prace w terenie mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. To ostatni etap budowy tak ważnej inwestycji, na którą czekaliśmy - powiedział Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

Budowa zachodniej estakady to trzeci i zarazem ostatni etap inwestycji polegającej na modernizacji ciągu ulic Marsa - Żołnierska, czyli fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 o długości 4,8 km, od Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Zakres realizowanych prac obejmie także budowę odwodnienia drogi, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej oraz posadzenie zieleni.

We wrześniu 2019 roku zakończył się II etap przebudowy drogi, w ramach którego na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej wybudowana została wschodnia estakada, prowadząca ruch w stronę granicy miasta. Możliwość budowy zachodniej estakady pojawiła się po wyłączeniu z rejestru zabytków fragmentu działki, na którym ma powstać obiekt.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości