Budowa metra zamiesza na Woli. Zamkną ważną ulicę

Warszawa

Urząd MiastaZmiany w ruchu w okolicy ulicy Płockiej

Budowa metra na Woli wkracza na kolejną stację - Płocka. Będzie to wiązało się z nowymi utrudnieniami i zmianami w kursowaniu autobusów już w ten weekend.

"Rozpoczynają się zasadnicze prace budowlane stacji metra. Dotychczas budowa zajmowała fragment ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z Płocką oraz tereny zielone na Płockiej" - informuje urząd miasta.

Bez Płockiej

Ale to się zmieni. W piątek około godz. 22 wykonawca prac otworzy zamkniętą jezdnię Wolskiej, za to zamknie Płocką na odcinku od Wolskiej do Ludwiki. Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony tej drugiej ulicy, tymczasową dwukierunkową jezdnią. Ratusz ostrzega, że nie będzie miała połączenia z Wolską. Wzdłuż tymczasowej drogi powstanie również chodnik, a na Kasprzaka (w kierunku centrum) zostanie wytyczony pas ruchu do skrętu w lewo w ul. Skierniewicką. Z kolei na Płockiej, pomiędzy ul. Ludwiki a Wolską działa punkt informacyjny budowy, w którym można dowiedzieć się o budowie metra.W związku z inwestycją zmienią się trasy czterech linii autobusowych. Objazd zostanie wytyczony Skierniewicką:103: DW. ZACHODNI /TUNELOWA/ – … – Krzyżanowskiego – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Płocka – Obozowa – Ostroroga – … – METRO MŁOCINY136: NATOLIN PŁN. – … – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Płocka – MŁYNÓWN45: DW. CENTRALNY – … – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – Prosta) – … – KAROLINN95: DW. CENTRALNY – … – Kasprzaka – Skierniewicka – Wolska – Młynarska – Obozowa (powrót: Obozowa – Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Karolkowa – Prosta) – … – OS. GÓRCZEWSKA.Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy. Planowane przystanki to: Płocka (C08) umiejscowiona pod Płocką w rejonie skrzyżowania z Wolską, Młynów (C07) planowana pod Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod Górczewską w rejonie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Budowa metra na Woli uciążliwa dla mieszkańcówMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ran//ec