Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Budowa metra na Woli łapie opóźnienie

  Ulice

  budowametra.plKiedy początek prac?

  Miały być utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, ale na razie po Woli jeździ się tak, jak dotychczas. To dlatego, że nie ruszyła zapowiadana budowa metra. Turecki Gulermak - wykonawca tego odcinka - nie złożył jeszcze w mieście projektu organizacji ruchu, bo zbiera uwagi urzędników, a przede wszystkim samych mieszkańców.

  11 listopada – to wtedy według wstępnych planów miały rozpocząć się prace i spore utrudnienia związane z budową kolejnych trzech stacji drugiej nitki na Woli. CZYTAJ O PLANOWANYCH UTRUDNIENIACH Tak się jednak nie stało. Okazało się, że zakładany terminarz był życzeniowy. – Wykonawca prac nie złożył jeszcze projektu organizacji ruchu – wyjaśnia teraz Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

  Uwagi mieszkańców

  Przedstawiciele tureckiej firmy również podkreślają, że data 11 listopada była życzeniowa. Deklarują, że budowa ruszy w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. – Dostaliśmy uwagi od miasta, dzielnicy i samych mieszkańców w sprawie organizacji ruchu. Staraliśmy się brać je pod uwagę i po ich uwzględnieniu wystąpiliśmy do Zarządu Dróg miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego o ich zaopiniowanie – wyjaśnia teraz Anna Dutkiewicz, rzeczniczka firmy Gulermak. Jeżeli opinie drogowców i ZTM będą pozytywne, to jeszcze w tym tygodniu budowniczy tego odcinka II linii chcą złożyć w mieście projekt organizacji ruchu i jak najszybciej zacząć kopać. – Mamy nadzieję, że zmiany w organizacji ruchu wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu. Określenie szczegółowej daty nie jest jednak możliwe – zaznacza Dutkiewicz. Chodzi o budowę wolskich stacji metra: Płocka (pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską), Młynów (planowana pod ul. Górczewską w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) oraz Księcia Janusza (także pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza). Na objazdy trafią kierowcy, ale i kilkanaście linii tramwajowych oraz autobusowych. Część pojedzie nowymi stałymi trasami. Jak pisaliśmy pod koniec października, Około 300 osób wzięło udział w spotkaniu informacyjnym na temat zmian w ruchu w czasie budowy tych przystanków na Woli. Pytań było kilkadziesiąt, jeszcze więcej wątpliwości. Mieszkańcy obawiają się, że zamknięcie fragmentu ul. Górczewskiej sparaliżuje tę część dzielnicy.

  Burmistrz Woli o projekcie organizacji ruchu w czasie budowy metratvnwarszawa.pl

  ran/mś

  Źródło zdjęcia głównego: budowametra.pl