Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Budowa metra na Bródnie: ratusz wprowadza zmiany

Warszawa

ZTMNowa linia na Bródnie

Nowa linia autobusowa, dłuższe zielone na przejściach przy przystankach - między innymi takie zmiany ratusz wprowadzi na Targówku. Mają ułatwić poruszanie się mieszkańcom po zamknięciu ulicy Kondratowicza w związku z budową metra.

Na początku marca drogowcy zamknęli główną arterię Bródna i wprowadzili szereg zmian. Jak już pisaliśmy, przygotowania do budowy kolejnych stacji II linii metra w tym rejonie zaskoczyły niektórych mieszkańców.

Władze miasta zapewniają, że sytuacji się przyglądają.

- Już wkrótce usprawnimy działanie komunikacji uruchamiając dodatkową linię autobusową, a także ułatwimy pieszym dojście do przystanków tramwajowych zlokalizowanych przy Rembielińskiej – mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

Nowa linia

Wspomniana linia ma wyruszyć 18 marca. Ratusz zapowiada, że autobusy oznaczone numerem 327 mają ułatwić dojazd do ronda Żaba i przesiadek do tramwajów z rejonu przystanków Malborska i św. Wincentego.

Będą kursowały od Centrum Handlowego Targówek, Głębocką, św. Wincentego do ronda Żaba, w dni powszednie w godzinach 6.00–9.30 i 14.00–20.00, a na przystankach będą się zatrzymywały co 15 minut.

"Od środy, 13 marca, zmieni się także charakter przystanków Gilarska i Toruńska. Autobusy będą się tu zatrzymywały za każdym razem, a nie – jak do tej pory - na żądanie" - dodaje ratusz w komunikacie wysłanym do mediów.

Dłuższe zielone

Zmiany obejmą także sygnalizację świetlną przy przystankach wzdłuż Rembielińskiej. "Dzięki montażowi urządzeń "wzbudzających”, zielone światło dla pieszych będzie świeciło się dłużej i nie utrudni jednocześnie przejazdu tramwajom" - informuje urząd miasta.

Władze miasta zapowiadają również, że przygotują także projekt zmian organizacji ruchu na osiedlowych uliczkach po północnej stronie ulicy Kondratowicza. Rozważają wprowadzenie na nich ruchu jednokierunkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ O TYM, JAK WYGLĄDA ORGANIZACJA RUCHU NA BRÓDNIE PO ZAMKNIĘCIU KONDRATOWICZA

TAK WYGLĄDAŁA SYTUACJA NA BRÓDNIE W PIERWSZY PONIEDZIAŁEK PO WPROWADZENIU ZMIAN:

ap/ran

Jazda mimo zakazuMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2