Budowa metra i zamknięcie Kondratowicza opóźnione

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plUtrudnienia dla mieszkańców

Dwa tygodnie później rozpoczną się utrudnienia na Kondratowicza związane z budową trzech stacji i tuneli II linii metra na Bródnie. Ulica miała zostać zamknięta w weekend 15-17 lutego. Ze względu na warunki pogodowe i zmiany w projekcie wykonawca zmienił ten termin na pierwszy weekend marca.

Wyłączenie ruchu na ulicy Kondartowicza jest najważniejszą zmianą, z którą muszą liczyć się mieszkańcy Bródna w związku w budową północno-wschodniego odcinka II linii metra.

Jak poinformował wykonawca tej inwestycji, firma Gulermak, wprowadzenie nowej organizacji ruchu w tym rejonie opóźni się o dwa tygodnie.

"Istotne zagrożenie"

- Zdecydowaliśmy się na zmianę terminów przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jeśli temperatura jest ujemna, to jesteśmy w stanie wykonać oznakowanie poziome i odpowiednio je ogrzewać. Nie ma również problemu, kiedy tempertaura jest dodatnia - tłumaczy Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak. - Problem pojawia się wtedy, kiedy występuje duża różnica temperatur - podkreśla. A tak, jak tłumaczy Sawicki, było w styczniu, kiedy w krótkim okresie różnice sięgały 10 stopni.

W takich warunkach, podkreśla przedstawiciel spółki, nie ma możliwości utrzymania nowego oznakowania na nawierzchni drogi.

- Brak widocznego oznakowania poziomego lub brak jego widoczności stanowiłoby istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - precyzuje Sawicki.

Mieszkańcy mają głos

Rzecznik mówi również o istotnych zmianach w projekcie, na które wskazywali sami mieszkańcy Bródna. Konsultacje z nimi odbywały się 22 i 24 stycznia i wzięło w nich udział około 700 osób.

- Otrzymywaliśmy również korespondencję, w której mieszkańcy prosili o zwiększenie liczby miejsc parkingowych na przykład na ulicy Chodeckiej - tłumaczy Sawicki. - To skłoniło nas do tego, żeby uwzględnić zmiany w planie. Nowe projekty powstały pod koniec stycznia - precyzuje.

Jak wskazuje Gulermak w komunikacie, w środę 13 lutego zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu z wytyczonymi buspasami dla ulic Bartniczej, Wyszogrodzkiej oraz Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Matki Teresy z Kalkuty. Z kolei od piątku 15 lutego będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu z pasami dla autobusów dla ulic Łojewskiej i Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej.

Więcej zmian

Obecnie na ulicy Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od Chodeckiej do Świętego Wincentego trwają prace przy poszerzeniu jezdni i wytyczeniu dodatkowych buspasów w obydwu kierunkach. Ruch dla kierowców samochodów osobowych, zostaje zachowany po jednym pasie w każdym kierunku.

Na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo. Na czas prowadzonych prac w tym rejonie zamknięty został odcinek ulicy od Chodeckiej do skrzyżowania ze Świętego Wincentego. Roboty w tym rejonie potrwają do 23 lutego.

Trwają również zaawansowane prace przy budowie pasów dla autobusów (tylko w jednym kierunku) na ulicach: Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty), Łojewskiej (w kierunku Łabiszyńskiej) oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku Wysockiego).

W środę 13 lutego zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu z wytyczonymi buspasami dla ulic Bartniczej, Wyszogrodzkiej oraz Chodeckiej na odcinku od ul. Kondratowicza do Matki Teresy z Kalkuty. Z kolei od piątku, 15 lutego będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu z pasami dla autobusów dla ulic Łojewskiej i Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej.

W styczniu jechaliśmy z kamerą nowym odcinkiem linii metra na Targówku:

[object Object]
Przejazd nowym odcinkiem metraArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości