Ulice

Budowa II linii metra: zamknęli dwa skrzyżowania, likwidują bazarek

Ulice

Rozpoczyna się rozbudowa metra na Targówku
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plRozpoczyna się rozbudowa metra na Targówku

Zamknięcia ulic, objazdy autobusów, nowy buspas. Rozpoczęły się utrudnienia związane z budową metra na Targówku.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zamknięto ulice pod którymi będą ulokowane stacje metra Targówek i Trocka. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami.

- Mieszkańcy zawracają przy zamkniętych skrzyżowaniach - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodaje robotnicy właśnie rozbierają bazarek Trocka.

Zamknięte skrzyżowania, objazdy

Dla ruchu zamknięto skrzyżowanie ul. Trockiej i Pratulińskiej, przejezdna pozostała ul. Handlowa. Także skrzyżowanie ul. M. Ossowskiego i Pratulińskiej zostało wyłączone z ruchu. Zlikwidowano rondo na skrzyżowaniu ulic Gorzykowskiej i Handlowej, natomiast na skrzyżowaniu ul. M. Ossowskiego i Witebskiej wybudowano rondo umożliwiające zawracanie.

Na ulicy Gorzykowskiej i Handlowej (pomiędzy Kołową a Święciańską, w kierunku Radzymińskiej) wytyczony został bus pas. Objazd zamkniętych ulic prowadzi ulicami Gorzykowską, Handlową i Kołową.

Utrudnienia przez dwa miesiące

Utrudnienia dały się we znaki mieszkańcom już w sobotę. - Zamknięta została połowa ulicy Szwedzkiej na wysokości Strzeleckiej – relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu widać robotników, skuwają asfalt - dodawał.

Ulica została zwężona dokładnie o jeden pas ruchu. Przez blisko dwa miesiące na kilkusetmetrowym odcinku kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku – w stronę ul. 11 Listopada. Objazd prowadzi ul. Strzelecką, Środkową i Stalową. Urzędnicy tłumaczą, że zwężenie jest konieczne, ponieważ w nowe miejsce przeniesiona zostanie komora ciepłownicza kolidująca z przyszłą stacją Szwedzka.

Urzędnicy poinformowali również o zmianach w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 135 w kierunku Strzeleckiej będą teraz jeździć ul. Szwedzką bez zmian. W kierunku przeciwnym zaś zostaną skierowane na trasę objazdową (ul. Strzelecka, Środkowa i Stalowa).

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH

Komunikacja podczas budowy wschodniego odcinka II linii metraZDM
Zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiejZDM

Jak już informowaliśmy, pierwsze odwierty pod rozbudowę metra ruszyły w połowie marca.

Budowa do 2019 roku

Stacja Szwedzka będzie ulokowana pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej, pomiędzy budynkiem Strzelecka 46 a Zajezdnią Autobusową MZA Stalowa. Kolejna stacja, Targówek, wybudowana zostanie pod skrzyżowaniem ul. Pratulińskiej z M. Ossowskiego.

Największy obiekt tego odcinka II linii metra – stacja Trocka, wraz z torami odstawczymi Zlokalizowana jest wzdłuż ul. Pratulińskiej - pod skrzyżowaniem ulic Pratulińskiej i Trockiej, a także wzdłuż planowanej ulicy na przedłużeniu ul. Pratulińskiej.

Te stacje metra mają być gotowe w 2019 roku.

ran, kw//ec

Pozostałe wiadomości