Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Budowa autostrady. Jest kolejne pozwolenie

Warszawa

ShutterstockJest pozwolenie wojewody (zdjęcie ilustracyjne)

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę liczącego prawie dwa kilometry fragmentu autostrady A2 Warszawa - Kukuryki.

Zezwolenie dotyczy fragmentu trasy biegnącego przez gminę Wiązowna. To część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Wiadukt, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe

Budowa odcinka węzeł Lubelska – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego składa się z dwóch odcinków, które będą budowane oddzielnie. Wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczy etapu pierwszego.

Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę odcinka autostrady A2 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg powiatowych. Ponadto, powstanie nowy wiadukt, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy i oświetlenie.

Inwestor wybuduje także system odwodnienia, przepusty drogowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt, ekrany akustyczne oraz przejazd drogowy.

ZOBACZ PLAN A2

Autostrada A2 biegnie od granicy Polski z Niemcami w Świecku przez Poznań do Warszawy. Na wschód od stolicy istnieje jej fragment - to obwodnica Mińska Mazowieckiego. Dzięki zwiększeniu limitu inwestycji w Programie Budowy Dróg Krajowych do 135 mld zł Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wprowadziło fragment autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej na listę inwestycji.

ZOBACZ NASZ ARCHIWALNE MATERIAŁY O AUTOSTRADZIE A2:

Autostradą nad morzeTVN24
wideo 2/2

PAP/kz/ran