Bus wpadł w poślizg i zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, siedem rannych

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków
Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków
TVN24
TVN24Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków

W miejscowości Branków, na drodze wojewódzkiej numer 731, łączącej S7 z Warką, bus zderzył się z ciężarówką. Do szpitali trafiło siedem osób, jedna nie przeżyła wypadku.

- Przed godziną 6 doszło do zderzenia ciężarówki z busem. W chwili naszego przyjazdu osiem osób było rannych, jedna nie przeżyła. To około 50-letnia kobieta - przekazał nam młodszy kapitan Cezary Matysiak z Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Dodał, że na miejscu pracowali strażacy z JRG Grójec, OSP Warka i OSP Białobrzegi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Branków Pomoc Drogowa Białobrzegi24/7

Nie żyje jedna osoba

- W kierunku Białobrzegów poruszał się ford transit, którym podróżowało pięć kobiet i trzech mężczyzn, łącznie osiem osób. Kierujący tym pojazdem wpadł w poślizg i auto stanęło w poprzek drogi. W tym czasie, w kierunku Warki jechał kierujący ciężarowego volvo, który uderzył w bok busa - opisała nadkomisarz Agnieszka Wójcik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. - W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 50-letnia pasażerka forda, a pozostałe siedem osób nim podróżujących trafiło do szpitali w: Grójcu, Kozienicach i Radomiu - dodała policjantka.

Poinformowała, że kierujący ciężarówką, mieszkaniec powiatu starachowickiego, nie ucierpiał i był trzeźwy. Kierowca busa zostanie przebadany pod kątem trzeźwości już w szpitalu ze względu na odniesione obrażenia. - Droga jest zablokowana, policjanci pracują na miejscu pod nadzorem prokuratora - podsumowała Wójcik.

Przekazała, że busem jechali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Po godzinie 11 rzeczniczka przekazała, że droga wojewódzka nr 731 w Brankowie jest już przejezdna.

W czwartek na drogach panują trudne warunki, jest ślisko. Jak przestrzega tvnmeteo.pl, IMGW wydało alerty przed intensywnymi opadami śniegu. We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce prognozowane są intensywne opady. W niektórych regionach to zjawisko będzie nam towarzyszyło do późnych godzin nocnych.

Informowaliśmy również o czołowym zderzeniu na Zabranieckiej:

Czołowo zderzyły się dwa auta
Czołowo zderzyły się dwa autaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pomoc Drogowa Białobrzegi24/7

Pozostałe wiadomości