BMW roztrzaskane na słupie. Trzy osoby nie żyją, jedna ocalała

Warszawa

fot

Śmiertelny wypadek na ul. Puławskiej w Piasecznie. W czwartek około godziny 4.00 nad ranem samochód wpadł na słup. Trzy osoby zginęły. Na policję zgłosiła się jedna, która podawała się za ocalonego pasażera - podają służby. Przez ponad 6 godzin zablokowana była jezdnia od ulicy Energetycznej w stronę centrum Piaseczna. Policja kierowała samochody na objazdy.

Zgłoszenie o wypadku służby dostały o 3.58 nad ranem. Zdarzenie miało miejsce między ul. Energetyczną a wiaduktem kolejowym na ul. Puławskiej. BMW uderzyło w słup i rozpadło się na dwie części.

Jeden ocalony

Na policję zgłosiła się jedna osoba, która podaje się za pasażera BMW - ustalił portal tvnwarszawa.pl. - Przeszedł około kilometr do jednostki policji. Przypuszczamy, że mógł być pod wpływem alkoholu - poinformował st. kpt. Dariusz Kołakowski, rzecznik KP PSP w Piasecznie. Początkowo podawał też, że może to być kierowca samochodu. Jak mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, to właśnie miejsca, na których siedzieli kierowca i pasażer są najmniej zniszczone.

Jak tłumaczył rzekomy ocalony, nie zapiął pasów i wypadł przez szybę. Został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Badanie wykazało u niego promil alkoholu we krwi.

Trzej jego towarzysze zginęli na miejscu. Jak podaje policja, mężczyźni byli w wielu 20-21 lat. - Prawdopodobnie wracali z dyskoteki - mówiła reporterka TVN24, Ewa Paluszkiewicz.

fot

Prawdpodobnie przez prędkość

- Kierowca jechał najprawdopodobniej z nadmierną prędkością. Według wstępnych ustaleń mógł pędzić nawet 200 km/h - mówił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Nagle stracił panowanie nad kierownicą. Auto koziołkowało, po czym uderzyło w metalowy słup. Jest zmasakrowane. Markę samochodu poznałem dopiero po znaku na felgach - dodał. Jak mówi, część auta oderwała się i uderzyła w przejeżdżającą obok ciężarówkę .

fot

OBJAZDY:

- Po godzinie 10.00 ruch został wznowiony - poinformowała Ewa Pluszkiewicz, reporterka TVN24.

Wcześniej, przez ponad 6, godzin Puławska w stronę centrum Piaseczna była zablokowana. Na miejscu pracowały służby, a kierowcy wyjeżdżający z Warszawy kierowani byli na objazd przez miejscowość Mysiadło.

Czytaj też na Kontakt24

su/mz