Bilans akcji Znicz: 18 wypadków, 27 nietrzeźwych. 1 osoba nie żyje

Warszawa

tvnwarszawa.plPierwsze podsumowania policji

Policja podsumowała pięć dni akcji Znicz. Na warszawskich drogach doszło do 18 wypadków, zatrzymano też 27 nietrzeźwych kierowców.

Akcja rozpoczęła się już w piątek rano. Funkcjonariusze podają statystyki do wtorku 1 listopada. - Na terenie Warszawy doszło do 18 wypadków. Jedna osoba zginęła a 21 zostało rannych. Zatrzymano też 27 nietrzeźwych kierowców - poinformował Piotr Świstak z zespołu prasowego policji.

Kiedy podsumowaliśmy statystyki po czterech dniach (piątek - poniedziałek), policjanci informowali 14 wypadkach, 17 rannych i 15 nietrzeźwych kierowcach.

W środę podała również statystyki z terenu garnizonu warszawskiego, czyli stolicy i okolicznych powiatów (Warszawskiego Zachodniego, Grodziskiego, Legionowskiego, Mińskiego, Nowodworskiego, Otwockiego, Piaseczyńskiego, Pruszkowskiego, Wołomińskiego). Tu doszło do 29 wypadków, 4 osoby zginęły, a 33 zostały ranne. Zatrzymano również 90 nietrzeźwych kierowców.

Akcja trwa do 2 listopada, do godziny 22.00.

Śmiertelny wypadek

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek - motocyklista zginął w wypadku na skrzyżowaniu al. KEN i Ciszewskiego. Przez ponad pięć godziny były duże utrudnienia w ruchu.

Z kolei w sobotę pisaliśmy o śmiertelnym wypadku przed wjazdem z trasy S8 na autostradę A2 na węźle Konotopa. Kierująca fordem była pod wpływem alkoholu. Pierwsze badania wykazały, że miała we krwi 0,26 mg alkoholu. W wypadku zginęła pasażerka forda

Tragiczny wypadek na S8:

Tragiczny wypadek na S8. Ford uderzył w bariery, nie żyje pasażerka
Artur Węgrzynowicz | tvnwarszawa.pl

md/ran/kw/sk/r