Bieg ulicami Powiśla. W niedzielę kolejne utrudnienia

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plBieg ulicami Powiśla

W sobotę przed południem biegacze opanowali uliczki Powiśla. Impreza nie powoduje jednak dużych utrudnień w ruchu. Gorzej może być w niedzielę, na kiedy zaplanowane zostały bieg na Mokotowie i przemarsz przez most Śląsko-Dąbrowski.

Impreza pod hasłem Reebok Powerun by Runmageddon to bieg z przeszkodami na dystansie 10 kilometrów. Odbywa się między 9 a 15. Miasteczko biegowe, start i meta imprezy są zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Zawodnicy mają startować w kilkuosobowych grupach co 15 minut.

"Bez dużych utrudnień"

Zamknięta dla ruchu w kierunku Wisłostrady na Sanguszki - od Zakroczymskiej do Wybrzeża Gdańskiego. Utrudnienia również na ulicach: Bednarska, Mostowa, Podwale, Dobra, Sowia i Furmańska.

Reporter tvnwarszawa.pl relacjonuje, że bieg na uliczkach Powiśla nie generuje dużych utrudnień. - Zamknięta jest Bednarska, ale samochody, które są tam zaparkowane nie są odholowywane. Na ulicy Dobrej policjanci przepuszczają kierowców, gdy na trasie nie ma biegaczy – mówi Artur Węgrzynowicz.

Trasa biegu prowadzi: chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego (od Sanguszki do Grodzkiej) - dalej przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości Zamku Królewskiego - drogą dla rowerów i bulwarami nad Wisłą do plaży Żoliborz i z powrotem do Centrum Nauki Kopernik - drogą dla rowerów wzdłuż Wybrzeża Kościuszkowskiego (na odcinku Centrum Nauki Kopernik - Bednarska) - przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości Bednarskiej - przez Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków - Bednarską - Krakowskim Przedmieściem - przez plac Zamkowy - Podwale - Nowomiejską - Mostową - Boleść - i na koniec ulicą Rybaki.

Trasa biegu
Runmageddon

Biegi przy Szkole Głównej Handlowej

Kolejna impreza sportowa odbędzie się w niedzielę, w godzinach 10 - 14. Będzie to Bieg SGH. Na czas jego organizacji zamknięta będzie ulica Batorego, a zwężone po jednym pasie będą Puławska i aleja Niepodległości.Ale po kolei: start będzie zlokalizowany na Batorego, na wysokości Klubu Stodoła. Ulica na odcinku od alei Niepodległości do Waryńskiego będzie zamknięta dla ruchu od godziny 4.O godzinie 10 wystartują uczestnicy biegu na pięć kilometrów i pobiegną ulicami: Batorego - Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Odyńca - Tyniecką - Szarotki - Krasickiego - Goszczyńskiego - aleją Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) - Madalińskiego - Króżańską - Ligocką - aleją Niepodległości do mety w Ogrodach Rektorskich SGH. O godzinie 11.15 wystartuje Bieg dla Dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Batorego - Wiśniową - Rakowiecką (prawy skrajny pas w kierunku alei Niepodległości) - Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).Natomiast o godzinie 12.00 rozpocznie się bieg na 10 kilometrów. Jego uczestnicy przebiegną dwukrotnie ulicami: Batorego - Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Odyńca - Tyniecką - Szarotki - Krasickiego - Goszczyńskiego (w drugim okrążeniu biegacze pobiegną Krasickiego do Odyńca) - aleją Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) - Madalińskiego - Króżańską - Ligocką - aleją Niepodległości. Komunikacja zostanie skierowana na objazdy. Autobusy linii: 119, 138 i 168 pojadą do Trasy Łazienkowskiej i dalej aleją Niepodległości. Linia 167 będzie kursowała Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 141 i 172 jadące w kierunku alei Krakowskiej i Blue City pojadą Malczewskiego, a w kierunku Witolina i Sadyby - przez Woronicza. Natomiast linia 195 w kierunku pętli Rakowiecka- Sanktuarium będzie jeździła objazdem: Trasa Łazienkowska i aleją Niepodległości, a wróci przez Woronicza. W przypadku braku możliwości przejazdu Puławską (jezdnia w kierunku Mokotowa) i aleją Niepodległości (jezdnia w kierunku centrum) autobusy linii 174 i 700 (tylko w kierunku Ronda ONZ i Dworca Centralnego) zostaną skierowane na objazd przez Malczewskiego do Puławskiej, a linii 222 (tylko w kierunku Spartańskiej) pojadą aleją Niepodległości.

Marsz Świętości Życia

W niedzielę między 12 a 13 odbędzie się też Marsz Świętości Życia. Wyruszy około 12 sprzed katedry św. Floriana i przejdzie ulicami: al. Solidarności - Most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności na plac Zamkowy. Tutaj około 12.40 do maszerujących dołączy druga grupa, która wyruszy z katedry św. Jana Chrzciciela. Następnie wszyscy przejdą przez Krakowskie Przedmieście do kościoła Świętego Krzyża. Na trasie przemarszu możliwe są czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Komunikacja będzie kierowana na objazdy. W przypadku braku możliwości przejazdu al. "Solidarności" i Mostem Śląsko-Dąbrowskim autobusy linii 160, 190 i 527 oraz tramwaje linii: 4, 13, 20, 23 i 26 pojadą Jagiellońską, Mostem Gdańskim i Słomińskiego.

Także w niedzielę, o 15 z placu Zamkowego wyruszy przemarsz ulicami: Podwale, Nowomiejską, Freta, Franciszkańską, Bonifraterską, Muranowską, Stawki, Karmelicką, Edelmana, Zamenhoffa pod pomnik Bohaterów Getta.

To coroczny "Marsz śladem pomników Getta Warszawskiego". Wydarzenie organizowane jest przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

Czytaj także: Maraton dopiero za dwa tygodnie, ale utrudnienia w parkowaniu już teraz:

Parking przy Narodowym częściowo nieczynny
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kw/pmhttp://ran/b