Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Większy azyl i progi zwalniające. Drogowcy przebudowują niebezpieczne przejście przy Radiowej

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  katke/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Przebudowa przejścia dla pieszych na Radiowej

  Zarząd Dróg Miejskich sprawdza, które przejścia dla pieszych w Warszawie są szczególnie niebezpieczne. Teraz pod lupę wziął zebrę przez ulicę Radiową. Powstają tam dodatkowe zabezpieczenia.

  Jak wskazują drogowcy, przy najbardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych sukcesywnie powstają sygnalizacje świetlne lub elementy uspokojenia ruchu. "W tym roku kontrolujemy ostatnie 6 dzielnic. Przejście przez ul. Radiową przy ul. Andyjskiej jest jednym z kilkudziesięciu w całej Warszawie, które zostały zidentyfikowane jako potencjalnie najbardziej niebezpieczne dla pieszych. Jezdnia ma tutaj po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, co umożliwia wyprzedzanie. Takie wykroczenie często jest śmiertelnie niebezpieczne dla pieszych" - wyjaśniają drogowcy.

  Tak teraz dzieje się przy ulicy Radiowej. Co się zmieni? "Azyl na przejściu zostanie powiększony tak, aby dodatkowy pas ruchu w kierunku centrum zaczynał się za przejściem (a nie tuż przed nim). Dodatkowo tor jazdy zostanie odgięty, aby wymusić przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy (40 km/h). Na jezdni w kierunku przeciwnym pojawią się progi zwalniające" - wyliczają.

  Drogowcy przekazali, że projekt zmian został już zatwierdzony, a prace przy jego wprowadzeniu się rozpoczęły.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o rozpoczęciu przebudowy alei Jana Pawła II:

  Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła IITomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

  Autor:katke/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM