Będą nowe podświetlane tablice w przejściach podziemnych

Warszawa

ZDMTakie będą nowe oznaczenia

Nowe oznaczenia pojawią się w 38 przejściach na terenie całego miasta. Najwięcej pod rondem Dmowskiego i rondem Czterdziestolatka. Tablice będą podświetlane i jednolite dla wszystkich miejsc. Ich montaż przewidziany jest na jesieni.

"Łącznie zainstalujemy 227 podświetlanych tablic. Projektowane kasetony będą miały wysokość 18 cm i długość od 1 do 3 m. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na ich wykonanie i montaż" – informuje na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich.

Oznaczą windy i bankomaty

Nowe oznaczenia pomogą pieszym znaleźć drogę do przystanków komunikacji miejskiej, stacji metra, SKM czy WKD. Na tablicach znajdziemy również informacje o tym, jak wyjść z podziemi, aby dojść do charakterystycznych obiektów, np. do Pałacu Kultury i Nauki.

Oznaczane będą dojścia do najważniejszych ulic, ale też kilka innych często uczęszczanych miejsc, takich jak winda, toaleta, pochylnia dla niepełnosprawnych czy bankomaty.

Tablice pojawią się nie tylko w centrum, ale też np. w podziemiach pod rondem Waszyngtona (w okolicy Stadionu Narodowe), na ul. Jagiellońskiej (przy FSO), na skrzyżowaniu ulic Rzymowskiego i Puławskiej oraz na Dolince Służewieckiej (w okolicy ul. Koncertowej). Pełną listę można znaleźć na stronie ZDM.

Miasto szuka wykonawcy

Jak informuje miasto, nowy system stanowi integralną część obowiązującego w Warszawie Miejskiego Systemu Informacji. Oznaczenia zostały zaprojektowane przez Towarzystwo Projektowe.

Miasto czeka na zainteresowane firmy do 28 lipca. Ostatecznie wszystkie nowe oznaczenia mają być gotowe do końca listopada, choć – jak zastrzega ratusz – wykonawca może zadeklarować skrócenie tego terminu o miesiąc.

kw/b