Będą montować wiadukt, zwężą część Wisłostrady

UM WarszawaZmiany na Trasie AK 8/9 marca

Przebudowa Trasy AK wkracza w kolejny etap. W sobotę drogowcy mają rozpocząć montaż konstrukcji wiaduktu nad Wisłostradą. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.

Jak informują drogowcy, montaż wiaduktu wymaga wyłączenia ruchu na Wisłostradzie przy Trasie AK. Prace podzielono na trzy etapy.

Roszady na Wisłostradzie

Na początek w sobotę, 7 marca, od ok. godz. 5 do godz. 22 wyłączona zostanie zachodnia jezdnia Wisłostrady, czyli prowadząca w kierunku centrum, a ruch w obu kierunkach przeniesiony zostanie na jezdnię wschodnią.

Po otwarciu zachodniej nitki Wisłostrady, zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia w kierunku Łomianek. Utrudnienia na tym odcinku potrwają do niedzieli, 8 marca, do godz. 20. Samochody skierowane zostaną na jezdnię prowadzącą w kierunku centrum.

Ostatnim etapem prac będzie zamknięcie łącznicy zjazdowej z Trasy AK w kierunku Łomianek. Jak informują drogowcy, stanie się to w niedzielę, 8 marca, ok. godz. 20. Zmiany mają potrwać do poniedziałku do godz. 5.

Zmiany przy Broniewskiego

To jednak nie jedyne zmiany. Już w piątek, 6 marca, wyłączona z ruchu ma zostać południowa jezdnia boczna trasy AK pomiędzy ul. Powązkowską a Broniewskiego. Samochody nie pojadą tym odcinkiem do 3 kwietnia. Jak zapowiadają drogowcy, prowadzony będzie tam remont.

Zmiany na Trasie AK od 6 marcaUM Warszawa

Dla kierowców wyznaczono objazdy. Samochody jadące w kierunku południowym odcinkiem ul. Broniewskiego kierowane będą na ul. Powązkowską i Krasińskiego. Objazd w przeciwnym kierunku wyznaczono z kolei ul. Maczka i Rudnickiego.

Na trasy zastępcze skierowane zostaną także autobusy. Jak podał ZTM, zmiany dotyczą linii 186 i 414. - Od dnia 06.03.2015 r. od godz. 22 do odwołania autobusy linii 186 i 414 jadące w kierunku krańca Nowodowory / Bródno-Podgrodzie zostaną skierowane na poniższą trasę objazdową od skrzyżowania al. Armii Krajowej/Powązkowska/gen. Maczka: gen. Maczka – Rudnickiego – Broniewskiego – al. Armii Krajowej i dalej swoimi trasami – czytam na stronie zarządu.

Przebudowa Trasy AK

Od 2013 roku trwa przebudowa Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Obejmuje ona 5-kilometrowy odcinek drogi od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. W ramach prac drogowcy poszerzają m.in. most Grota. Obecnie samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową.

Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, cała przebudowa ma zakończyć się do października 2015 roku.

OSTATNIO DROGOWCY WPROWADZALI TEŻ ZMIANY NA WĘŹLE MODLIŃSKA:

Zmiana organizacji ruchu przy węźle Modlińska
Zmiana organizacji ruchu przy węźle ModlińskaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

jk/ran

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości