Będą frezować Pułkową. Szykujcie się na korki

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl / ZDMCzy kierowcy utkną w korku?

W najbliższy weekend drogowcy wejdą na ul. Pułkową. Chcą w 56 godzin wymienić trzy kilometry nawierzchni. Ostatnie frezowanie na Wisłostradzie spowodowało wiele utrudnień. Czy tym razem kierowcy znowu utkną w korku?

Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię arterii na odcinku od mostu Północnego do granic miasta (w tym kierunku) - w sumie 26 tys. mkw. nawierzchni jezdni.

W związku z zamknięciem remontowanego fragmentu cały ruch będzie odbywał się w obu kierunkach na jezdni zachodniej - w kierunku centrum.

Prace rozpoczną się w piątek o godz. 20.00 i zakończą w poniedziałek o 4 rano.

"Prosimy o wyrozumiałość"

Drogowcy mają świadomość, że prace utrudnią życie kierowcom.

"Zdajemy sobie sprawę, że prace remontowe spowodują utrudnienia w ruchu, nie ma jednak idealnego czasu na przeprowadzenie tak dużego zadania. Stan techniczny ponad 3 km odcinka wymaga naszej interwencji. Dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegły sprawnie" - informują drogowcy. Dalej proszą o "wyrozumiałość i zwracanie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu".

Wymiana nawierzchni na Pułkowej
ZDM

A ostatnie prace, w zeszły weekend, przysporzyły kierowcom wiele problemów. Drogowcy zamknęli fragment Wisłostrady w kierunku wyjazdu z miasta. Utworzyły się ogromne korki.

Część kierowców, zirytowana stratą czasu, zawracała na Wisłostradzie przez pas zieleni:

Kierowcy zawracają na dziko
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/sk