Bartycka przejdzie remont. Jest przetarg na projekt

Warszawa

Wymienili nawierzchnię ul. BartyckiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Na tę chwilę mieszkańcy Siekierek i Czerniakowa czekali bardzo długo. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych rozpoczął przygotowania do remontu Bartyckiej. Na tvnwarszawa.pl, wielokrotnie opisywaliśmy problemy z tą ulicą.

Jak poinformował na swojej stronie ZMID, w połowie lutego ogłoszono przetarg na opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych dwukilometrowej Bartyckiej, a także jej przedłużenia - czyli ulicy Nadrzecznej.

Te ulice przejdą remont
targeo

Gruntowny remont - razem z projektowaniem - zaplanowano w budżecie na lata 2018-22. Zakłada on między innymi wymianę wszystkich warstw nawierzchni i podbudowy jezdni. Zbudowana zostanie też kanalizacja, chodniki, ścieżki rowerowe i lepsze oświetlenie, czego dziś bardzo tu brakuje.

Wielokrotnie zalewana

Na naszej stronie wielokrotnie opisywaliśmy problemy z Bartycką. Tym największym, jest brak odwodnienia. Świadczyły o tym notorycznie tworzące się po deszczu ogromne kałuże.

Co prawda, w lipcu 2017 - przy okazji frezowania - drogowcy wyprofilowali jezdnię, aby usprawnić odwodnienie ulicy. To jednak nie pomogło, bo kilka dni po zakończeniu prac Bartycka ponownie była zalana, a robotnicy musieli naprawić usterki.

Nie zmienia to faktu, że kilkudniowe prace przeprowadzone w lipcu, były tylko doraźnym remontem, a nie kompleksową przebudową, na którą od lat czekają kierowcy i mieszkańcy.

Termin składania ofert: 22 marca

Ogłoszenie przetargu, jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia wyczekiwanej inwestycji.

"Na oferty czekamy do 22 marca 2018 r. Dokumentacja projektowa ma powstać w przeciągu 18 miesięcy od podpisania umowy z projektantem" - czytamy na stronie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wybrany wykonawca będzie musiał uzyskać: ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Do jego zadań należeć będzie także opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych oraz wykonanie kosztorysu inwestorskiego.

md/r