Awarie tramwajowe

Warszawa

| Daily Techfot

Wykolejony na pl. Zawiszy tramwaj zajął pół skrzyżowania. Pasażerowie wysiedli wprost na ulicę. Utrudnienia w ruchu były w stronę pl. Narutowicza. Kierowcy stanęli w korku. - Aleje Jerozolimskie to jeden wielki parking - mówił Hubert Radzikowski, prowadzący "Ulice" w TVN Warszawa. Ale to niejedyne problemy.

- Warunki atmosferyczne przerastają oczekiwania - mówiła w TVN Warszawa Teres Kotwica z Tramwajów Warszawskich. - Śnieg, wiatr, oblodzone zwrotnice i pantografy także.

Awaria za awarią

- Wykolejenie na placu Zawiszy nastąpiło około godziny 17.00. Oblodzona zwrotnica. Pierwszy wagon się wykoleił. Zablokowany był ruch w kierunku pl. Narutowicza - tłumaczyła Kotwica. - Podobna sytuacja jest także na ulicy Okopowej: uszkodzony tramwaj linii 1 w kierunku Żoliborza. I Bemowo: także wykolejony tramwaj linii 23, zablokowany wjazd na pętlę. Służby techniczne są już na miejscu. Staramy się jak najszybciej walczyć z pogodą.

- Linia numer 7 wykoleiła się na pętli w kierunku Okęcia. Podobnie jest na pętli Kielecka, tam tramwaje skierowano na objazdy, i na Czyszowej na Pradze - dodała przed godziną 19.00 Kotwica. - Robimy co możemy, ale to siła wyższa.

- Problemy też na pl. Bankowym - tramwaje stanęły, pasażerowie idą z Pragi na piechotę - informują widzowie.

U zbiegu Popiełuszki i Krasińskiego także utworzył się korek tramwajowy. - Takie przestoje będą się zdarzały. Trwają po kilkanaście minut - tłumaczyła Kotwica.

fot
fot. Bartłomiej Świerczewski
| TVN24, Kontakt TVN24, IAR

Kierowcy utkęli

Utrudnienia czekają też kierowców. Na przykład na Alejach Jerozolimskie w kierunku Ochoty. W całym mieście śnieg spowodował duże problemy.

fot
fot. e-Fuzja.pl
| TVNewsChannel24

mz/ec