Awarie studzienek zmorą kierowców. Drogowcy naprawią 200 włazów

Warszawa

tvnwarszawa.plStudzienki będą naprawiane (zdjęcie archiwalne)

Korki, niebezpieczne sytuacje na drogach – tego typu zdarzenia powodują między innymi zapadnięte lub wystające włazy studzienek kanalizacyjnych. Drogowcy chcą w tym roku naprawić ponad 200 takich miejsc.

"Właśnie otworzyliśmy oferty w przetargu na regulację włazów i wpustów kanalizacyjnych na wybranych odcinkach dróg w całej Warszawie. Do postępowania zgłosiły się trzy firmy" – informuje na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich.

Oferty oscylują pomiędzy 427 tys. zł do 1,5 mln zł brutto. Zwycięzca przetargu będzie musiał zdemontować włazy, a później je wyregulować. Drogowcy zapewniają, że listę miejsc będą opracowywać na bieżąco. Wiadomo, że łącznie to ponad 200 włazów i wpustów.

Jak podkreśla ZDM, prace zaczną się od sprawdzenia ich stanu technicznego.

"Jeśli będzie taka konieczność, zostaną wymienione na nowe. Wyregulowana zostanie także wysokość studzienki – aby była zlicowana z nawierzchnią jezdni. Na koniec odtworzona zostanie podbudowa i nawierzchnia wokół" – piszą drogowcy.

Niebezpiecznie w alei

O tym, że drogowcy będą naprawiali studzienki informowaliśmy jeszcze w styczniu. Wówczas głośnym echem odbiły się skutki awarii studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia.

Przez uszkodzony właz, 22 stycznia kierowcy stali w kilometrowych korkach. Podobnie było zaledwie tydzień wcześniej. Wtedy pękł pierścień otaczający właz.

W czerwcu ubiegłego roku studzienka była powodem wydarzeń godnych filmu Barei. Drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie, trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę.

ran

Wodociągowcy usuwają awarię w alei Prymasa TysiącleciaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2