Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Awaria sieci trakcyjnej na Grójeckiej. Utrudnienia były też na Woli

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAwaria sieci trakcyjnej na Grójeckiej

Na ulicy Grójeckiej przy placu Narutowicza doszło do awarii sieci trakcyjnej - ruch na torach w obu kierunkach był wstrzymany. Utrudnienia były też na Woli.

Utrudnienia w ruchu tramwajów na ulicy Grójeckiej trwały około 20 minut. - O 10.30 tramwajarze usunęli usterkę, przywrócili napięcie i pojazdy ruszyły - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, awaria spowodowała duże utrudnienia w ruchu i sporą dezorientację u pasażerów.

Wstrzymany ruch

Informację o zatrzymaniu ruchu tramwajów nasz reporter otrzymał po godzinie 10. Potwierdzili ją też tramwajarze. - Mamy sygnał o zatrzymaniu ruchu tramwajów w obu kierunkach na ulicy Grójeckiej na wysokości placu Narutowicza ze względu na brak napięcia w sieci trakcyjnej - mówił Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

"Wstrzymany ruch tramwajów linii 1, 7, 9, 14, 15, 25 na ul. Grójeckiej przy placu Narutowicza w obu kierunkach. Występują opóźnienia w kursowaniu" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Kłopoty na Woli

- Z kolei na Skierniewickiej przy wjeździe do zajezdni Wola wykoleił się tramwaj techniczny - dodawał Węgrzynowicz.

"Z powodu wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej w okolicach skrzyżowania Wolskiej i Skierniewickiej linie 10, 26 i 27 kierowane są na poniższe trasy objazdowe: WYŚCIGI/WIATRACZNA/METRO MARYMONT - ... - Wolska - Młynarska - Obozowa - KOŁO - poinformował po godz. 11 ZTM.

Ruch został wznowiony około godziny 11.25. - Nadal mogą występować opóźnienia w kursowaniu tych linii - podał ZTM.

jb/ran