Awaria na Grójeckiej. Nie kursowały tramwaje

Warszawa

targeoAwaria na Ochocie

Z powodu awarii, do której doszło w rejonie skrzyżowania Grójeckiej z Banacha przez kilkadziesiąt minut nie kursowały tramwaje. Utrudnienia dotyczyłī linii 1 , 7 , 9 ,14, 15 , 25. Uruchomiono zastępczą linię autobusową.

- Utrudnienia są poważne - ostrzegał zaraz po zdarzeniu Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Składy jadące od strony centrum kończyły bieg na placu Narutowicza. Natomiast te, które w chwili awarii znajdowały się już za placem Narutowicza i jechały w stronę lotniska, zostały unieruchomione - dodał.

By usunąć awarię trzeba było wyłączyć trakcję. - Tramwajarze pracują nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem ruchu - mówił Węgrzynowicz. Udało się to po kilkudziesięciu minutach.

Zastępcza linia

Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich potwierdził zdarzenie. - Doszło do awarii. Nasze służby są na miejscu. Tramwaj będzie przenoszony na wózek, utrudnienia nie powinny potrwać długo - powiedział.

Mimo to, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową. Jeździła w ciągu Grójeckiej, na trasie: P+R al.Krakowska - al.Krakowska - Grójecka - Pl. Narutowicza.

kw/mś