Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Autobus cofał na środku skrzyżowania

Warszawa

Kontakt24Cofanie autobusu na warszawskim skrzyżowaniu

Autobus na wstecznym biegu na środku skrzyżowania. Taki niecodzienny widok mogli zaobserwować kierowcy na Pradze Południe we wtorkowy poranek. Film z tego zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Autobus na wstecznym biegu na środku skrzyżowania. Taki niecodzienny widok mogli zaobserwować kierowcy na Pradze Południe we wtorkowy poranek. Film z tego zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Nasz czytelnik stał jako trzeci w kolejce, czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu. Zanim jednak zdążył ruszyć, zobaczył autobus linii 151. Jego kierowca zamiast skręcić w prawo z ulicy Ostrobramskiej w Poligonową, przejechał skrzyżowanie na wprost.

"Chyba przegapił trasę"

Za skrzyżowaniem jednak zatrzymał się i zaczął cofać, chcąc podjechać na właściwy przystanek. Manewr ten zablokował ruch i - jak ocenił obecny tam nasz czytelnik - stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Podjechałem na skrzyżowanie, zobaczyłem że autobus zatrzymał się i włączył światła awaryjne. Chyba przegapił trasę. Był to niezrozumiały dla mnie manewr, niebezpieczny - relacjonował uczestnik zdarzenia, pan Adam.

- To ruchliwa droga, są tam dwa pasy. Dla mnie kierowca powinien przeprosić pasażerów i pojechać naokoło. Całość trwała około półtorej minuty, jedną zmianę świateł. Kierowcy byli spokojni, nie słyszałem żadnych klaksonów - dodał.

"Chciał szybko naprawić błąd"

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Miejskich Zakładów Autobusowych Adamem Stawickim, który ocenił zachowanie kierowcy autobusu.

- Kierowca chciał z pewnością szybko naprawić swój błąd, ale w takiej sytuacji powinien był pojechać dalej i wrócić na prawidłową trasę. Wyjaśnimy z nim zaistniałą sytuację – skomentował.

ap/pm

Autobus cofa się na skrzyźowaniu
Kontakt24