Auto zaklinowane między tramwajem a słupem. W środku ciężarna i dziecko

[object Object]
Zderzenie samochodu osobowego z tramwajem na KijowskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym na Pradze. - Auto jest mocno przyparte do słupa sieci trakcyjnej, z drugiej strony blokuje je tramwaj. Żeby wydostać osoby z pojazdu, konieczna była interwencja straży pożarnej - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Do zderzenia doszło przy skrzyżowaniu Kijowskiej z Markowską.

- Około godziny 9.20 samochód wyjeżdżający z podporządkowanej ulicy zderzył się ze składem linii 7 jadącym w kierunku centrum - poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Jak udało nam się ustalić, samochodem kierował mężczyzna. Oprócz niego w aucie byli również kobieta w ciąży i dziecko.

Wykolejony tramwaj

- Samochód zaklinował się między tramwajem a słupem sieci trakcyjnej. Skład jest wykolejony - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Ratownicy ze straży pożarnej wydobyli już osoby, które były w samochodzie.

- Pasażerką opla była ciężarna kobieta, trafiła do szpitala - informowała Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji.

Utrudnienia

Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Początkowo jezdnia Kijowskiej zablokowana była w obu kierunkach przez samochody służb.

Konieczne było sprowadzenie dźwigu, który usunął wykolejony skład. Torowisko przez ponad trzy godziny było nieprzejezdne. Tramwaje linii 7, 13 i 28 były kierowane na objazdy. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił też autobusową linię zastępczą.

- O godzinie 11.45 ruch został wznowiony. Tramwaj został odholowany do najbliższej zajezdni - poinformował Dutkiewicz.

kk/mś

Pozostałe wiadomości