Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

"Autem rzucało z boku na bok, a przez okno ktoś wyrzucał buteleczki po wódce"

Ulice

Zatrzymanie na MokotowiePaweł / Kontakt 24
wideo 2/2

Kobieta kierująca autem pod wpływem alkoholu została zatrzymana przez innych kierowców na Mokotowie. Interweniowała policja. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kobieta kierująca autem pod wpływem alkoholu została zatrzymana przez innych kierowców na Mokotowie. Interweniowała policja. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w sobotę po południu na Sikorskiego. Paweł, który poinformował redakcję Kontaktu 24 o całym zdarzeniu, podał, że jego uwagę zwrócił samochód jadący wężykiem.

"Ktoś wyrzucał buteleczki"

- Rzucało go z boku na bok, a przez okno ktoś wyrzucał buteleczki po wódce, takie "małpki". Jechałem tuż za tym autem. Po tym, jak zatrzymało się na światłach, wysiadłem ze swojego samochodu, żeby porozmawiać z osobą prowadzącą auto. To samo zrobił kierowca jadący obok – relacjonował.

Za kółkiem siedziała kobieta. - Jak nas zobaczyła, chciała odjechać, ale ją zablokowaliśmy. Ktoś zadzwonił po policję. Potem ta kierująca chciała uciec piechotą, ale moja żona złapała ją i trzymała do czasu przyjazdu policji - wyjaśnił.

"Miała dwa promile"

Na miejsce przyjechała policja. Zgłoszenie o "aucie jadącym wężykiem" funkcjonariusze otrzymali o godzinie 16.30.

- Było to osobowe bmw, którym kierowała 46-letnia kobieta. Po sprawdzeniu jej trzeźwości alkomatem, okazało się, że miała dwa promile w wydychanym powietrzu. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy – poinformował Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

I potwierdził, że zgłaszający był osobą, która dokonała zatrzymania kierującej do czasu przyjazdu policji.

Jak informuje KSP, sprawa trafi do sądu - kobiecie grozi do dwóch lat więzienia.

JW,ran/gp