Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Ulice

Maraton Warszawski z finiszem na Narodowym

Ulice

materiały organizatora34. Maraton Warszawski

Na uczestników 34. Maratonu Warszawskiego czeka wyjątkowa, nowa trasa. Start z mostu Poniatowskiego i meta na Stadionie Narodowym. - Trudno byłoby wymyślić coś bardziej spektakularnego. Tegoroczna trasa może stać się docelową trasą Maratonu Warszawskiego na lata - cieszy się Marek Tronina, dyrektor wyścigu.

Na 30 września dla maratończyków przygotowano niezwykle malowniczą trasę. Wystartuja z mostu Poniatowskiego, pobiegną Alejami Jerozolimskimi i dalej w kierunku Starego Miasta. Miną Plac Zamkowy, zbiegną na Wisłostradę. Później pobiegną Czerniakowską oraz Sobieskiego.

Następnie maratończycy będą biec niedostępną na co dzień leśną aleją na Natolnie, pod magicznym mostem Mauretańskim i przy Pałacu w Natolinie. Z kolei na Ursynowie areną biegowych zmagań stanie się jego główna ulica – aleja KEN.

Dalej debiutująca na mapie Maratonu Warszawskiego ulica Puławska. Na Placu Unii Lubelskiej zawodnicy powitają po raz drugi Śródmieście, biegnąc w stronę Alei Ujazdowskich. Miną Belweder, plac Na Rozdrożu, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, aleję ambasad i wreszcie – Plac Trzech Krzyży.

Potem już tylko krótki odcinek Nowego Światu, by na Rondzie de Gaulle'a skręcić w prawo na most Poniatowskiego. A tam zobaczą już bryłę Stadionu Narodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ O MARATONIE WARSZAWSKIM

as/roody

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora

Pozostałe wiadomości