Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Z prawego pasa KEN prosto na chodnik

Ulice


Dopiero co zmodernizowane skrzyżowanie al. KEN z ul. Wąwozową ma dla kierowców niemiłą niespodziankę. Według znaków poziomych z prawego pasa możemy jechać w kierunku centrum na wprost, ale, jeżeli tak zrobimy, to droga kończy się na... chodniku. Dzielnica zapewnia, że problem na pewno będzie rozwiązany.

- Chodzi dokładnie o błędne wykonanie oznakowania poziomego - przybliża problem Adam Kutkowski, mieszkaniec Ursynowa. - Prawy pas jest przeznaczony do skrętu w prawo i jazdy na wprost. Problem polega na tym, że gdy przejeżdżamy przez skrzyżowanie to lądujemy prosto na chodniku - wyjaśnia.

Dlatego kierowcy muszą skręcać na środkowy pas, żeby jazdę kontynuować. Takie rozwiązanie może jednak tworzyć niebezpieczne sytuacje.

- W sobotę widziałem dwóch kierowców, którzy wymieniali sobie "uprzejmości" z tego powodu - relacjonuje Kutkowski. – A może dojść do sytuacji, że kierowca będzie musiał ratować się wjazdem na chodnik - dodaje.

"Sam chciałbym wiedzieć"

Władze dzielnicy przekonują, że problem znają. Przygotowały nawet projekt zmiany, którym ma zająć się inżynier ruchu. - Mamy opinię policji u Zarządu Dróg Miejskich. Z prawego pasa będzie tylko skręt w prawo - zapowiada Piotr Machaj, wiceburmistrze Ursynowa. Jak dodaje, decyzję o organizacji ruchu w al. KEN podjął inżynier ruchu. - Sam jestem ciekawy jak to się stało - podsumowuje Machaj.

ran/par

Pozostałe wiadomości