Annopol: drogowcy otworzyli wiadukt

Warszawa

fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Mamy dobrą wiadomości dla mieszkańców Bródna - wiadukt nad trasą Toruńską w ciągu ulic: Annopol i Rembielińskiej jest już otwarty.

W czwartek rano kierowcy pojechali już nowowyremontowanym wiaduktem nad Trasą Toruńską. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bez żadnych zapowiedzi otworzyła przeprawę. Przez ponad dwa miesiące mieszkańcy Bródna korzystali z wytyczonych objazdów.

- Od godziny 8:00 rano wiadukt jest już całkowicie przejezdny. Nie ma tu jednak dużego ruchu, bo kierowcy nie wiedzą o jeszcze o jego otwarciu - relacjonował o godzinie 12:00 Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. - Na razie najwięcej jeździ tam samochodów nauki jazdy - dodaje.

Na wiadukcie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Utrudnienia od początku sierpnia

Jak informowała nas w połowie września rzecznika GDDiA, wykonawca musiał zmienić zakres robót. - Termin zamknięcia wiaduku na Annopolu przedłuży się do końca października - tłumaczyła wówczas Małgorzata Tarnowska. - Kiedy dostaliśmy się do konstrukcji remontowanego przejścia okazało się, że trzeba inaczej wykonać prognozowane prace, stąd przesunięcie terminu oddania wiaduktu dla kierowców - dodawała.

Na początku sierpnia drogowcy zamknęli wiadukt w ciągu ulic Rembielińskiej i Annopol. To kolejny etap przebudowy Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej realizowanej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

as//par