Annopol bez wiaduktu do końca października

Warszawa

fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24
fot. TVN24

Related content

Mieszkańcy Bródna czekają na otwarcie wiaduktu ulicy Annopol nad trasą Toruńską. I niestety jeszcze poczekają. Miał być otwarty z końcem września, ale do końca października będzie nieprzejezdny.

Jak poinformowała nas rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (prowadzi modernizację trasy) wykonawca musiał zmienić zakres robót. - Termin zamknięcia wiaduku na Annopolu przedłuży się do końca października - mówi Małgorzata Tarnowska. - Kiedy dostaliśmy się do konstrukcji remontowanego przejścia okazało się, że trzeba inaczej wykonać prognozowane prace, stąd przesunięcie terminu oddania wiaduktu dla kierowców - dodaje.

Na początku sierpnia drogowcy zamknęli wiadukt w ciągu ulic Rembielińskiej i Annopol. To kolejny etap przebudowy Trasy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej realizowanej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do końca października kierowcy będą musieli omijać wiadukt objazdem: Bazyliańska – Wysockiego – Marywilska – Odlewnicza – Annopol. Ruch tramwajowy będzie odbywał się bez zmian.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 przez firmę J&P – AVAX, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prace na 7,1-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

as/roody