Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Ulice

Andrea Bocelli wystąpi w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeden z najpopularniejszych tenorów naszych czasów – Andrea Bocelli – w piątek wystąpi na PGE Narodowym. W związku z tym kierowców oraz pasażerów komunikacji publicznej czekają utrudnienia w ruchu. 

Jak przypominają w komunikacie urzędnicy, na koncert w ramach "Believe World Tour" fani tenora najszybciej dojadą pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia M2 będzie przyjeżdżała na stacje z częstotliwością co sześć minut.

Saska Kępa tylko dla mieszkańców

Otwarcie bram na koncert nastąpi o godz. 17.00. O tej samej godzinie ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar ograniczony: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Od godziny 17.00 do zakończenia koncertu, w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, autobusy linii 102125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102125202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.

Utrudnienia w ruchu UM Warszawa

Możliwe zamknięcie mostu

Jeśli po zakończeniu koncertu, około godziny 22.15, duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii: 722 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111117158166521N22N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą również dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy. Więcej będzie też tramwajów. Z al. Zielenieckiej składy linii 3 pojadą do pętli Annopol, na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9, a wagony linii 26 będą jeździły w kierunku Metra Młociny.

Czytaj również: Otworzyli oferty w przetargu na projekt trzech ulic i skrzyżowania

Mieszkańcy chcą nowych przejść na Kruczej
Mieszkańcy chcą nowych przejść na KruczejTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości