Aleja Krakowska w remoncie i w korku

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Aleja Krakowska zwężona jest do jednego pasa ruchu od ulicy Słowikowskiego do Wąskiej. Wszystko przez wymianę nawierzchni alei w Raszynie i Jankach. Pomimo, że prace dopasowane są do godzin szczytu, kierowcy stoją w korku.

- Od poniedziałku prowadzimy prace w al. Krakowskiej - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego odziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wczoraj wyremontowana została nawierzchnia na odcinku od ul. Na Skraju do ul. Słowikowskiego. Dzisiaj kolejny odcinek jest w remoncie - dodaje.

Jak informuje Tarnowska, prace prowadzone są na odcinkach 500-metrowych. - Gdy dojdziemy do ul. Godebskiego, rozpoczniemy remont nawierzchni al. Krakowskiej w stronę centrum, do ul. Na Skraju - wyjaśnia. - Po zakończeniu tego etapu, zaczniemy remont obydwu jezdni al. Karkowskiej na odcinku od ul. Godebskiego do Janek. Prace będą prowadzone w ten sam sposób co w Raszynie - dodaje.

Z myślą o kierowcach

Godziny prac są tak dopasowane, aby kierowcy nie musieli stać w gigantycznych korkach. Trwają od poniedziałku do czwartku w godzinach 21.00-14.00, a w weekend od piątku od 22.00 do poniedziałku do 14.00. Największe natężenie ruchu jest w godzinach popołudniowych, kiedy kierowcy wyjeżdżają z Warszawy. Wtedy w miarę możliwości udostępniana jest cała szerokość jezdni.

- Kiedy przejdziemy na drugą stronę jezdni, godziny prac zostaną dopasowane do porannego szczytu - uspokaja Tarnowska.

Korki i tak są. We wtorek rano Krakowska stała w stronę Janek.

fot

Nowa jezdnia, chodniki i kanalizacja

Na remontowanycm odcinku ulicy wykonawca wymieni nawierzchnię, wykona remont cząstkowy podbudowy, warstwę wiążącą i ścieralną, wymieni uszkodzone krawężniki i chodniki, uzupełni pobocza, wyczyści kanalizację deszczową, odnowi i uzupełni oznakowanie oraz poprawi istniejące odwodnienie.

Prace zakończą się w październiku 2011 roku.

su/mz